به گزارش اسپوتنیک، مقامات سودان جنوبی به اولین مورد ابتلا به کرونا در این کشور اشاره کردند.

ریک مشار معاون رئیس جمهور سودان جنوبی اعلام کرد که اولین مورد ابتلا به کرونا در این کشور آفریقایی ثبت شده است.

وی افزود: این فرد مبتلا به کرونا بیماری ۲۹ ساله است که از اتیوپی به سودان جنوبی آمده است و تحت درمان است.

این در حالی است که اتحادیه آفریقا امروز یکشنبه اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در قاره سیاه از ۸ هزار نفر فراتر رفته است.

همزمان «تدروس ادهانوم» دبیرکل سازمان جهانی بهداشت از رهبران آفریقایی خواست تا به منظور آمادگی برای آنچه که طوفان قریب الوقوع در شمار مبتلایان به کرونا ویروس در این قاره نامیده است، به شیوه‌ای کامل و جامع اقدام نمایند.

از سوی دیگر در تازه ترین آمار منتشر شده از سوی مرکز پیشگیری از بیماری ها، وابسته به اتحادیه آفریقا اشاره شده است که مجموع جان باختگان در اثر ویروس کرونا در ۵۱ کشور قاره آفریقا به ۳۳۹ تن رسیده است اما تعداد مبتلایان از هشت هزار نفر فراتر رفته است.

آفریقای جنوبی، الجزایر، مصر، مراکش و کامرون صدرنشین کشورهای آفریقایی در ابتلا به این ویروس هستند.

از سوی دیگر دولت رواندا بعد از شناسایی ۸۲ مورد ابتلا به این مرض مقررات منع رفت و آمد در این کشور را به مدت دو هفته دیگر تمدید کرد.

همزمان، آبی احمد، نخست وزیر اتیوپی گفت، دولت وی تصمیم گرفته است که ممنوعیت آمد و شد در این کشور برای مقابله با شیوع کرونا را به شکل کامل اعمال نکند.

وی تصریح کرد: ما نمی توانیم همچون دیگر کشورها، تدابیر ممنوعیت فراگیر را اجرا کنیم؛ زیرا هرکشور ویژگی‌هایی دارد و ما در کشوری زندگی می کنیم که میلیون ها تن به صورت روزمزد امرار معاش می‌کنند و اگر ممنوعیت را بر آنها اعمال کنیم شاید آنها را از کرونا نجات دهیم اما با گرسنگی آنان را می‌کشیم چرا که دولت نمی‌تواند برای آنها غذا تامین کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند