کورش خرد با بیان اینکه تاکنون ۱۴۰ هزار نفر از شهروندان این منطقه برای شرکت در طرح غربالگری ثبت نام کرده اند؛ گفت: طرح غربالگری شهروندان منطقه ۱۱ با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی، بسیج ناحیه سلمان، مرکز بهداشت جنوب، آموزش و پرورش، مخابرات و شورایاران به همراه شهرداری منطقه ۱۱ در دست اجراست که تا امروز بیش از ۵۰ درصد شهروندانی که مشخصات خود را در سامانه ثبت کرده اند؛ غربالگری شدند.

خرد با اشاره به جمعیت ۳۱۳ هزار نفری ساکنین منطقه ۱۱ از سلامت ۸۰ درصدی غربال شدگان خبر داد و افزود :۲۰ درصد این افراد مشکلاتی داشتند که به مرکز بهداشتی فرمانفرمایان در خیابان آذربایجان برای ادامه درمان و تجویز دارویی معرفی شدند.

به گفته معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۱ در نشست مشترکی که ظهر امروز با حضور مسئولین سازمان‌های نام برده برگزار شد؛ آمادگی ۱۳ پایگاه سلامت در منطقه ۱۱ و حضور کادر درمان، کارشناسان سلامت و نیروی داوطلب بسیجی برای کمک در اجرای طرح غربالگری اعلام شد.

وی خاطر نشان کرد: مقرر شده با همکاری آموزش و پرورش با اولیای دانش آموزان برای شرکت در طرح غربالگری از طریق ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir تماس گرفته شود.

خرد همچنین در خصوص موضوع سلامت سازی محیط عنوان کرد: به ازای هر مرکز سلامت جامع در منطقه ۱۱ بسیجیان ناحیه سلمان فارسی در کنار کادر درمانی برای کمک به سالم سازی محیطی در کنار نیروهای شهرداری حضور دارند.

بر اساس این گزارش شهروندانی که به سامانه salamat.gov.ir دسترسی ندارند می‌توانند با پایگاه‌های سلامت مستقر در سطح منطقه ۱۱ تماس بگیرند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند