شعار این دوره از بازی های پاراآسیایی، "اتحاد قلب ها، درخشش آرزوها" عنوان شده و این شعار آیینه ای از پیام اصلی بازی های آسیایی، یعنی "تعامل قلب ها برای آینده" است.

در لوگوی این بازی ها نیز از نماد یک ورزشکار ویلچری که حرکتی روبه جلو دارد استفاده شده و این حرکت روبه جلو با استفاده از ۱۰ خط نیمه منحنی با رنگهایی از طیف قرمز تا بنفش که در انتها به رنگ زرد ختم می شود، نمایش داده شده و بسوی دوردست در امتداد است.

این شکل، نمادی از جزر و مد رودخانه " کیانتانگ" ، که از میان شهر هانگژو می گذرد، است و حرکت روبه جلو ورزشکار ترسیم شده در لوگو، نشان از تحرک، انرژی و آرزوهای اوست.

 

سایر اجزای لوگو نیز نمادی از جنب و جوش ورزشکاران پارالمپیکی است که با پشتکار، خود را به چالش می کشند و در قسمت پایین نیز محل و تاریخ برگزاری این بازی ها درج شده و در مجموع، شمایل این نماد در راستای بازی های آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ طراحی شده است.

معاون دبیر کل کمیته برگزاری و نایب رئیس شهرداری هانگژو نیز در خصوص این نماد گفته است: نماد بازی های پاراآسیایی هانگژو نشانی از طلوع خورشید، هماهنگی ، پیشرفت و تعامل است که همگی آنها از ارزش های این بازی ها به شمار می روند.

چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی به میزبانی هانگژو از ۹ تا ۱۵ اکتبر سال ۲۰۲۲ ( ۱۷ تا ۳۰ مهر ماه سال ۱۴۰۱) با شرکت نزدیک به سه هزار ورزشکار و در ۲۲ رشته ورزشی برگزار خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند