سی ان ان گزارش داد، به علت افزایش آمار مرگ و میر ناشی از شیوع ویروس کرونا و کمبود تجهیزات حفاظت فردی در آمریکا، دولت ترامپ دیگر این اقلام را به متحدان خود ارسال نمی کند.

سی ان ان به نقل از یک منبع آگاه در کنگره نوشت که از جمعه گذشته ارسال تجهیزات پزشکی به خارج از این کشور متوقف شده و در عوض درخواست شده تا این لوازم در داخل آمریکا توزیع شود.

دونالد ترامپ دیروز  ضمن رد این خبر گفت : خودمان کلی نیاز داریم. واضح است که زیاده از حد به خارج نمی فرستیم.

به گزارش سی ان ان، آمریکا از کشورهای دیگر خواسته تا اجناسی از ضدعفونی کننده دست گرفته تا دستگاه تنفس مصنوعی را به این کشور اهدا کرده یا بفروشند. وزارت امور خارجه آمریکا  فهرستی از ۲۵ قلم کالا در اختیار دیپلمات های آمریکایی قرار داده تا از کشورهای میزبان سفارتخانه های آمریکا تهیه شود.

کره جنوبی نیز اعلام کرده که ترامپ شخصا از مون جائه این همتای کره ای خود درخواست تجهیزات پزشکی کرده است.

ساعاتی پیش و چند روز پس از تماس تلفنی ترامپ و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، یک هواپیمای باری این کشور با محموله ای از اقلام پزشکی در نیویورک بر زمین نشست.

با جهانگیر شدن بیماری کووید ۱۹، نزدیک به ۲۱۷ هزار تن در آمریکا به این بیماری مبتلا شده اند و بیش از ۵ هزار تن جان باخته اند. . نزدیک به ۹ هزار آمریکایی نیز ۱۹ بهبود یافته اند. کارشناسان بر این باورند که با اتخاذ تدابیر سختگیرانه احتمال دارد ظرف ماههای آتی بیش از ۱۰۰ هزار آمریکایی جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست بدهند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند