روزنامه بلومبرگ روز سه شنبه گزارشی را منتشر کرد که در آن "مینگ لین" پزشک اورژانس در ایالت واشنگتن می‌گوید به او گفته شد که از کار اخراج است زیرا در مصاحبه‌ای با یک روزنامه در فیس‌بوک، جزئیات مربوط به تجهیزات غیرقابل محافظت و کمبود کیت‌های آزمایشی را بیان کرده است.

در شیکاگو، یک پرستار پس از ارسال نامه به همکاران اخراج شد که می‌خواهد در حین انجام وظیفه، ماسک محافظتی مطمئن‌تری داشته باشد. در نیویورک، سیستم بهداشت و درمان لاگون دانشگاه نیویورک به کارمندان هشدار داده است که اگر بدون مجوز با رسانه ها صحبت کنند، می‌تواند باعث اخراج آنها شود.

بلومبرگ به نقل از روت شوبرت سخنگوی انجمن پرستاران ایالتی واشنگتن گفت: "بیمارستان ها پرستاران و سایر کارکنان مراقبت‌های بهداشتی را برای حفظ وجهه خود تحت فشار قرار می‌دهند. این ظالمانه است.

وی ادامه داد: بیمارستان‌ها به طور سنتی دستورالعمل‌های دقیق رسانه‌ای برای محافظت از حریم خصوصی بیماران داشته‌اند و از کارکنان می‌خواهند که فقط روابط عمومی رسمی با خبرنگاران گفت‌وگو کنند اما همه‌گیری در دوره جدید به وجود آمده است.

با این حال، وی اظهار کرد: کارکنان مراقبت‌های بهداشتی باید این توانایی را داشته باشند که واقعیات را در مراکزی که از بیماران کووید-۱۹ را مراقبت می‌کنند، به مردم بگویند. یکی از دلایلی که لازم است کادر درمانی تجهیزات حفاظتی مناسب داشته باشند این است که وقتی به خانه می‌روند، این ویروس را با خود نبرند و خانواده آن‌ها مبتلا نشوند.

در گزارش بلومبرگ به نقل از گلن کوهن مدیر مرکز اخلاق پزشکی مدرسه حقوق هاروارد آمده است: خوب و مناسب است که کارمندان مراقبت‌های بهداشتی بتوانند ترس‌ها و نگرانی های خود را ابراز کنند، به خصوص که این امر باعث می‌شود آنها از حمایت بهتری برخوردار شوند.

وی افزود: احتمالا بیمارستان‌ها در تلاشند آسیب‌های شهرت خود را کاهش دهند، زیرا وقتی کارمندان مراقبت‌های بهداشتی می‌گویند از آنها محافظت نمی‌شود ، مردم از سیستم بیمارستانی بسیار ناراحت می‌شوند.

آمریکا در حال حاضر با داشتن ۱۷۴ هزار ۴۶۷ مبتلا به کرونا، رتبه نخست این همه‌گیری را در جهان دارد و سه هزار و ۴۱۶ مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹، این کشور را از چین هم پیش انداخته است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند