سردرد امکان دارد گاهی عادی یا دلایل پیش پا افتاده داشته باشد، اما برخی سردرد‌ها ممکن است خطرناک و خیلی جدی باشد.

 تغییر الگوی سردرد یعنی سردرد همراه با تهوع و استفراغ، تب و سفتی گردن یا به دنبال ضربه مثل تصادف ایجاد شده باشد و حتی سردردی که باعث گیجی بشود هم باید بررسی شود همینطور سردرد همراه با ضعف اندام یک طرف بدن باید جدی گرفته شود.

اگر فشار خون بسیار بالا باشد و به‌ویژه فشار خون صبحگاهی و توقف تنفس در حین خواب می‌تواند سردرد صبحگاهی را ایجاد می کند؛ سایر علل سردرد صبحگاهی، بی‌خوابی است همچنین  از مشکل روده گرفته تا مصرف دارو، مصرف چای و قهوه، افسردگی، اضطراب، دیر خوابیدن و مصرف دارو‌های قلبی و ضد فشارخون بالا سردرد صبحگاهی ایجاد می‌کند.

دندان قروچه هم سردرد صبحگاهی و درد ناحیه فک ایجاد می‌کند؛ ضایعات عروقی مغز مثل ناهنجاری‌های وریدی  شریانی موجب سردرد صبحگاهی می‌شود.

هر کسی امکان دارد سردرد بگیرد؛ سردرد میگرنی با ضربات ورزشی عود می‌کند البته ورزش یکی از درمان‌های جدید میگرن است.

درد‌های پشت سر می‌تواند منشأ گردن داشته باشد؛ کسی که آرتروز گردن دارد اگر سرش را در موقعیت بد بگذارد، می‌تواند زمینه‌ساز مشکل گردنی و سردرد باشد.

استرس  سردرد را شدید می‌کند؛ فردی که بی‌خوابی می‌کشد و سردرد می‌گیرد که این مساله اشکال ندارد و این نوع سردرد می‌تواند بر اثر مشکلات چشمی و خستگی چشم باشد؛ به طور کلی بی‌خوابی، پر‌خوابی، باد سرد و باد گرم، موجب بروز این درد می‌شود.

غذا‌های حاوی نگه‌دارنده و فست‌فود، ماهی دودی و خوراکی‌هایی این چنینی هم سردرد ایجاد می‌کنند علاوه بر آن  قلیان باعث سردرد و تشدید میگرن می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند