شبکه خبری بلومبرگ روز سه‌شنبه در گزارشی فاش کرد که مقامات ارشد بیمارستان‌ها در آمریکا کادر درمانی را تهدید می‌کنند که اگر از کمبود امکانات و بد بودن شرایط بیمارستان‌ها در مواجهه با بحران کرونا سخن بگویند، کارشان را از دست خواهند داد.

«راث شوبرت» سخنگوی انجمن پرستاران ایالت واشنگتن آمریکا در این خصوص به خبرنگار بلومبرگ گفت: «بیمارستان‌ها برای اینکه وجهه خود را حفظ کنند، به دنبال ساکت کردن پرستاران و دیگر کارکنان درمانی هستند. این رفتار واقعاً توهین‌آمیز است.»

وی افزود: «بیمارستان‌ها همواره دستورالعمل‌های سختگیرانه‌ای برای حفظ حریم خصوصی بیماران داشته و از کارکنان خود می‌خواهند که تنها از طریق دفتر روابط عمومی بیمارستان با رسانه‌ها ارتباط برقرار کنند. اما ویروس کرونا در عصر جدیدی ظهور کرده است.»

شوبرت در ادامه توضیح داد: «کارکنان بخش سلامت باید بتوانند که درباره آنچه در بیمارستان‌های محل نگهداری بیماران مبتلا به کووید-۱۹ می‌گذرد، با مردم صحبت کنند.»

«لاری مازورکیویچز» پرستاری که اخیراً به دلیل انتقاد از نبود تجهیزات حفاظتی کافی برای کادر درمانی، از بیمارستانی در شیکاگو اخراج شده و به همین دلیل از آن بیمارستان شکایت کرده است، در خصوص شرایط کارکنان بیمارستان‌های درگیر کرونا در آمریکا می‌گوید: «بسیاری از بیمارستان‌ها به کارکنان خود دروغ می‌گویند. آنها ادعا می‌کنند که ماسک‌های ساده برای پیشگیری از خطر کافی هستند، در حالی که هرروز تعدادی از پرستاران بیمار می‌شوند و می‌میرند.»

بر اساس آخرین آمارهای رسمی اعلام شده از سوی منابع دولتی آمریکا، تاکنون بیش از ۱۶۶ هزار بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده‌اند که از این تعداد حدود ۳۲۰۰ نفر جان باخته‌اند.

آمریکا از لحاظ آمار مبتلایان به ویروس کرونا، با اختلافی فاحش نسبت به دیگر کشورها در رتبه اول جهان قرار گرفته است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند