«فرنوش نوبخت» روز دوشنبه  گفت: خدمات مترو تهران طبق جدول زمانبندی که طراحی شده بصورت منظم در حال انجام است.

وی افزود: همه ساله در ایام نوروز سرفاصله حرکت قطارهای مترو تهران افزایش پیدا می کرد که امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا این سرفاصله نسبت به اعیاد سال های گذشته افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت مترو تهران با بیان اینکه میزان مسافران این ناوگان روزانه از یک میلیون و ۸۰۰ هزار به ۸۵ هزار مسافر رسیده تاکید کرد: با توجه به کاهش چشمگیر مسافران توجیح اقتصادی و فنی داشت که نسبت به افزایش سرفاصله حرکت قطارها اقداماتی انجام دهیم.

وی ادامه داد: در این شرایط خدمات مترو در کلیه خطوط ۷ گانه طبق جدول زمانبندی خاصی انجام می شود و خدمات حمل و نقلی به مسافران همچنان داده می شود.

نوبخت خاطرنشان کرد: حرکت قطارها در تمامی ایستگاه های مترو تهران در حال انجام است و همچنین زمان فعالیت ایستگاه های مترو همچون ایام گذشته است و تغییری در این خصوص نکرده است.

افزایش سرفاصله زمانی مترو و اتوبوس

همچنین سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز با تأکید براینکه باید با توجه به تقاضای سفر، سرفاصله‌های زمانی قطار و اتوبوس را تنظیم کرد، توضیح داد: تنظیم سرفاصله زمانی قطار و اتوبوس باید به صورتی باشد که مانع ایجاد تجمع مسافر در سکوی ایستگاه و داخل قطار و اتوبوس و همچنین رعایت فاصله گذاری لازم شود، با تنظیم سرفاصله زمانی، تعداد قطارها و اتوبوس‌های فعال هم کاهش یافته است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند