به گزارش یونهاپ، همزمان به شلیک دو موشک آزمایشی از سوی کره شمالی در روز گذشته، آمریکا نیز یک فروند هواپیمای جاسوسی خود را بر فراز آسمان کره جنوبی به پرواز درآورد.

هواپیمای EP-3E در ارتفاع 25 هزارپایی شناسایی شد اما زمان دقیق ماموریت این هواپیما مشخص نیست.

یک روز پس از آنکه کره جنوبی از شلیک دو فروند موشک کوتاه برد توسط همسایه شمالی اش به سمت اقیانوس خبر داده بود، رسانه رسمی این کشور امروز اعلام کرد که کره شمالی لانچرهای چندگانه بسیار بزرگی را آزمایش کرده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی آزمایش روز یکشنبه "یکبار دیگر با هدف ارزیابی فنی و تاکتیکی سیستم های پرتاب ارتش" صورت گرفته است.

البته کره شمالی هنوز هیچ اشاره ای به مشخصات این موشکها، مکان شلیک آنها و اینکه آیا رهبر کره شمالی شاهد این آزمایش بوده یا خیر نکرده است.

بنابر گفته ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی، هر دو موشک ساعت 6:10 صبح یکشنبه به سمت دریایی شرقی شلیک شده اند که در عرض 20 ثانیه 230 کیلومتر پرواز کرده اند.

پس از شکست مذاکرات خلع سلاح بین کره شمالی و آمریکا، پیونگ یانگ بر تقویت توانمندی های دفاعی خود تاکید داشته است.

هفته گذشته کره شمالی اعلام کرد که دونالد ترامپ با ارسال نامه ای به رهبر کره شمالی ارسال کمکهای آمریکا به کره شمالی برای مبارزه با ویروس کرونا را پیشنهاد کرده است. با اینحال به گفته وزیر خارجه آمریکا کره شمالی تاکنوون پاسخی به این نامه نداده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند