به گزارشالاخباریه، «عدنان الزرفی» نخست‌وزیر مامور به تشکیل کابینه عراق روز جمعه بر تلاش خود برای کنار زدن موانع موجود بر سر راه تشکیل دولت جدید و همچنین تقدیم اسامی اعضای کابینه به پارلمان در کمتر از یک ماه تاکید کرد.

وی دیروز در یک نشست خبری گفت: من برای حمایت از سازمان حشد شعبی و همچنین پیشمرگه به عنوان بخشی از سیستم نظامی و دفاعی کشور که به عملیات خود برای مقابله با بقایای عناصر تروریستی و کنترل مرزها و حفظ امنیت عراق و حاکمیت آن ادامه می‌دهند، تلاش خواهم کرد.

الزرفی افزود: بهداشت و اقتصاد در شرایط کنونی بین المللی در اولویت قرار دارند و تحقق ثبات و امنیت بدون تحقق صلح داخلی و سرکار بودن دولت میسر نیست.

نخست وزیر مکلف عراق اذعان کرد که برنامه‌های دولت وی مملو از چالش‌ها است و ماموریت وی برای تشکیل کابینه سخت و دشوار است، اما در عین حال می‌تواند با همکاری همه احزاب سیاسی و اقشار جامعه، همه موانع موجود بر سر راه آن را بردارد.

عدنان الزرفی دیروز جمعه همچنین با «محمد الحبلوسی» رئیس پارلمان عراق دیدار و درباره مواضع احزاب سیاسی درباره تشکیل کابینه آتی و همچنین راه‌های مقابله با خطر شیوع کرونا گفت‌وگو کرد.

این دیدار در حالی صورت می‌گیرد که فراکسیون «الفتح» در پارلمان عراق اخیرا از همه فراکسیون‌های شیعی خواسته که بر سر نامزد جایگزین الزرفی توافق کنند.

«محمد الغبان» رئیس فراکسیون مذکور دیروز جمعه در صفحه توئیتر خود نوشت: «از همه فراکسیون‌های شیعی می‌خواهیم که برای تعیین نامزد جایگزین الزرفی به منظور تشکیل هر چه سریعتر دولت جدید، مواضع واحد و شفافی اتخاذ کنند».

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند