«ابو علی البصری» معاون امور عملیات الحشد الشعبی امروز (جمعه) گفت که این نهاد تمامی امکانات خود را برای مبارزه با کرونا بسیج کرده است.

به نوشته السومریه نیوز، او که در جمع یگان مبارزه با ویروس کرونا سخنرانی می‌کرد، گفت که الحشد الشعبی در حالت آماده‌باش قرار دارد و تمامی نیروهای خود را در راستای مبارزه با این بیماری به کار گرفته است.

او افزود: «اقدامات وسیعی در تمامی استان‌ها در حال انجام است و هدف اصلی حفاظت از مردم عراق است و الحشد الشعبی به استفاده از تمامی امکانات خود برای غلبه بر ویروس در کشور ادامه می‌دهد.»

امروز همچنین اعلام شد که تیپ ۱۶ الحشد الشعبی در همکاری با مرجعیت دینی عراق شروع به ساخت بیمارستان ۱۱۸ تختخوابی به مساحت ۲۷۰۰ متر مربع در استان کرکوک برای قرنطینه بیماران مبتلا به کرونا کرده است.

آغاز به کار ساخت بیمارستان در استان کرکوک از سوی الحشد الشعبی

همزمان مدیریت «دفاع اجتماعی» استان کربلا نیز امروز از تلاش‌های تیپ ۲۶ الحشد الشعبی در ضدعفونی کردن اماکن و معابر این استان تقدیر و تشکر کرد.

سازمان الحشد الشعبی روز سه‌شنبه نیز اعلام کرد که کار استقرار و تجهیز بیمارستان صحرایی در شهر مقدس کربلا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را آغاز کرده است.

حضور الحشد الشعبی در ضدعفونی کردن اماکن مختلف در استان کربلا

الحشد الشعبی از ابتدای بحران کرونا در عراق کمپین «آگاهی در برابر ویروس کرونا» را نیز راه‌اندازی کرده و بخش پزشکی این نهاد، فعالیت خود را در تمامی استان‌های عراق توسعه داده است.

در همین حال پایگاه اطلاع‌رسانی الحشد الشعبی خبر داد که عادل عبدالمهدی به عنوان فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق از الحشد الشعبی خواسته است تا برای مقابله با سیل احتمالی در استان‌های عراق نیز آماده باشد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند