بر اساس آخرین آمارها شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سرتاسر جهان به بیش از ۵۰۳ هزار نفر رسیده است.

همچنین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان ویروس کرونا به بیش از ۲۲ هزار نفر رسیده است و بهبود یافتگان نیز به بیش از ۱۲۱ هزار نفر رسیده‌اند که بخش عمده‌ای از آنها متعلق به چین هستند.

چین با ۸۱۲۸۵ نفر همچنان در صدر کشورهایی است که بیشترین آمار ابتلا به ویروس کرونا را دارد. پس از آن،‌ ایتالیا با بیش از ۸۰ هزار مبتلا به کرونا در جایگاه دوم قرار دارد. آمریکا نیز با بیش از ۷۵ هزار نفر مبتلا به کرونا در جایگاه سوم بیشترین مبتلایان به کرونا قرار دارد.

پس از آمریکا، اسپانیا با بیش از ۵۶ هزار مبتلا و آلمان با بیش از ۴۳ هزار نفر در مکان‌های بعدی قرار دارند. ایران نیز با ۲۹۴۰۶ نفر مبتلا به ویروس کرونا،‌ در جایگاه بعدی قرار دارد.

اوضاع بیمارستان‌ها در ایالت نیویورک بحرانی گزارش شده و کمبود تخت‌های بیمارستانی و دستگاه‌های اکسیژن از چالش‌های این ایالت برای مقابله با سیر تصاعدی مبتلایان به ویروس کرونا عنوان شده است. (جزئیات بیشتر)

سازمان بهداشت جهانی نیز روز سه‌شنبه با بیان اینکه ۸۵ درصد موارد ابتلا به کرونا در روز گذشته در آمریکا و اروپا بوده، گفت آمریکا در آینده نزدیک احتمالا به کانون سرایت این ویروس تبدیل شود.

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند