شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن از کمیته بین المللی المپیک درخواست کرد که بازی‌های توکیو 2020 برای یک سال به تعویق بیفتد. آبه گفت که کمیته بین المللی المپیک (IOC) با این پیشنهاد موافقت کرده و بر این اساس المپیک توکیو تابستان سال آینده برگزار خواهد شد.

بر همین اساس، اندرو پارسونز رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک، به تصمیم مبنی بر تاخیر برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، واکنش نشان داد.

متن پیام رئیس IPC به شرح زیر است:

«تاخیر در زمان برگزاری بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو در نتیجه شیوع بیماری کرونا، کاملا تصمیم درستی است که باید انجام شود. در این مقطع از زمان سلامتی و بهداشت انسان ها در اولویت قرار دارد.

وقتی چنین پاندمی در جهان در حال گسترش است، بنابراین برگزاری رویداد بزرگی چون پارالمپیک امکان پذیر نیست. شیوع بیماری کرونا، تاثیر گسترده ای بر تمام کشورهای جهان گذاشته و موارد ابتلا به این بیماری در ۱۰ روز گذشته به ۳۷۵ هزار نفر رسیده و در حال گسترش است.

زمانی که بسیاری از جوامع بزرگ جهانی با کمبود در اسکان، فروشگاه ها درگیر هستند و افراد نمی توانند از منزل خارج شوند، بنابراین رویای برگزاری مسابقات توکیو ۲۰۲۰ در این سال محقق نخواهد شد و معنی نخواهد داشت. بنابراین استفاده از گزینه تاخیر منطقی است. با این تصمیم کلیه اعضا جنبش پارالمپیک از جمله ورزشکاران پارالمپیکی می توانند کاملا روی سلامتی خود تمرکز داشته باشند و ایمنی خود را حفظ نمایند و در مقابل این مشکل پیش بینی نشده مبارزه کنند.

بنابراین رقابت های پارالمپیک توکیو تابستان سال ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد جایی که تماشاگران اهمیت ارزش انسانی را به صورت جهانی جشن خواهند گرفت. در این مدت ما با کمیته های ملی پارالمپیک و فدراسیون های بین المللی در تماس هستیم.»

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند