«عمران خان» نخست‌وزیر پاکستان که پیش از این چندین بار بر ضروت رفع تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران در شرایط حساس مبارزه با شیوع جهانی ویروس کرونا تأکید کرده بود، روز یکشنبه بار دیگر از دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا خواست که تحریم‌های غیرانسانی علیه ایران را بردارد.

عمران خان در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «من می‌خواهم به دلایل انسان‌دوستانه از رئیس‌جمهور ترامپ درخواست کنم که تحریم‌ها علیه ایران را تا زمانی که شیوع بیماری همه‌گیر کووید-19 به پایان برسد، بردارد.»

وی افزود: «مردم ایران به دلیل تحریم‌هایی که تلاش‌های ایران برای مبارزه با ویروس کرونا را تحت تأثیر قرار داده، دچار رنج شدیدی هستند. انسان‌ها باید برای مبارزه با این بیماری همه‌گیر متحد شوند.»

در روزهای اخیر مقامات چندین کشور از دولت آمریکا خواسته‌اند تحریم‌های خود علیه ایران را بردارد تا بخش بهداشت و درمان ایران بهتر بتواند با روند شیوع ویروس کرونا مقابله کند.

اما مقامات آمریکایی ــ که به‌نظر می‌رسد شیوع ویروس کرونا را فرصت خوبی برای افزایش فشار بر ایران قلمداد می‌کنند ــ نه‌تنها تاکنون هیچ واکنش مثبتی به این درخواست‌ها نشان نداده‌اند، بلکه تحریم‌های تازه‌ای را طی چند روز گذشته علیه ایران و افراد و شرکت‌هایی که به‌زعم آنها با ایران همکاری داشته‌اند، وضع کرده‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند