«دومینیک راب» وزیر امور خارجه انگلیس در توئیتی افزود که هر دو کشور برای بسیج همکاری‌های بین‌المللی به‌منظور مقابله با کرونا و حفاظت از شهروندان مصمم هستند.

ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

«تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه «همه‌گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را «همه‌گیر جهانی» شناسایی و اعلام می‌کند.

در حالی که آمار مبتلایان به کرونا در چین تقریبا کنترل شده، اما انگلیس در شیب صعودی ابتلا به این ویروس قرار دارد. تاکنون ۳ هزار و ۲۶۹ نفر در انگلیس به کرونا مبتلا شده و مقام‌های این کشور پیش‌بینی می‌کنند که این آمار در روزها و هفته‌های آینده به سرعت افزایش پیدا کند.

ملکه ۹۳ ساله انگلیس که از بیم ابتلا به کرونا چند روزی است به اقامتگاه شهرستانی خود پناه برده است، دیروز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای هشدار داد که این کشور در حال ورود به یک دوره بسیار نگران کننده و مبهم است.

با گسترش شیوع ویروس کرونا در قاره اروپا سازمان بهداشت جهانی بعداز فروکش بحران در چین اعلام کرد که اروپا به کانون بحران کرونا تبدیل شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند