مهدی رضوی‌کیا، با بیان این‌که مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی در شرایط فعلی شروع ویروس کرونا و ایجاد محدودیت موقت در زیارت بارگاه مطهر امام رضا(ع) تلاش کرده‌ تا بستر زیارت زائران حرم مطهر را با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی فراهم سازد، عنوان کرد: با توجه به شرایط پیش آمده متأسفانه امسال قادر به میزبانی از زائران و مجاوران در لحظه تحویل سال در بارگاه منور حضرت ثامن الحجج(ع) نیستیم. از این رو شرایطی فراهم شده تا عاشقان و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت(ع) از طریق شبکه‌های مختلف، به صورت زنده و مستقیم سال جدید را با حال و هوای این بارگاه نورانی تحویل کنند.

وی ادامه داد: در آخرین شب سال ۹۸ که مقارن با شب شهادت امام موسی کاظم(ع) است، برنامه «باب الحوائج علیه‌السلام» با قرائت صلوات خاصه امام علی بن موسی الرضا(ع) ، دعای توسل از حرم مطهر رضوی برای تمامی شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی سراسری و استانی پخش خواهد شد تا از راه دور دل‌های خود را به این حریم ملکوتی گره زده و در آخرین شب سال ۹۸ به‌امید رهایی همه جهان از ابتلا به بیماری کرونا نجوای توسل به باب‌الحوائج(ع) در اقصی نقاط ایران اسلامی طنین‌انداز ‌شود.

سرپرست مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی افزود: شبکه افق نیز برنامه‌های تحویل سال را از صحن گوهرشاد و ایوان مقصوره پوشش می‌دهد و برنامه‌هایی همچون زیارت مجازی را با جلوه‌های ویژه برای بینندگان تدارک دیده است.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین ویژه برنامه‌ «سین هشتم» که پخش آن از ۲۷ اسفندماه از شبکه قرآن آغاز شده به صورت کامل برنامه‌های لحظه تحویل سال حرم مطهر رضوی را پوشش می‌دهد.

بر اساس اعلام آستان نیوز وی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده برنامه‌های حرم مطهر رضوی از آخرین روز سال ۹۸ تا لحظه تحویل سال ۹۹ برای تمام شبکه‌های استانی و ملی ارسال خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند