مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به درخواست های مسئولان درباره حضور شهروندان تهرانی در بهشت زهرا (س) گفت: خوشبختانه شهروندان به این توصیه ها عمل کردند و در بهشت زهرا حضور پیدا نکردند. بهشت زهرا و پارکینگ‌هایی مرتبط با آن امروز بسیار خلوت بودند.

وی از شهروندان درخواست کرد فردا (جمعه) هم این مراعات را لحاظ کنند و در بهشت زهرا حضور پیدا نکنند و اضافه کرد: پیش از شیوع ویروس کرونا،در روزهای عادی ٢٠ تا ٣٠ هزار نفر، روزهای پنج شنبه و جمعه حدود ۵٠ تا ۶٠ هزار نفر و روزهای پایانی سال سه الی چهار میلیون نفر به بهشت زهرا مراجعه می کردند.

معاون شهردار تهران درباره لزوم عدم حضور شهروندان در بهشت زهرا توضیح داد: با توجه به توصیه‌های وزارت بهداشت توجه به این نکته مهم است که افزایش جمعیت در یک منطقه می تواند احتمال انتقال ویروس کرونا را افزایش دهد.

وی با اشاره به اینکه در کنار اجرای دستورات مقابله ای لازم در سطح شهر تهران و بهشت زهرا طرح های استقبال از بهار به خوبی صورت گرفته است، گفت: البته برنامه مشارکتی که نیازمند حضور شهروندان بود به صورت کامل منتفی شده است.برای زنده کردن شهر اما در مناطق ٢٢گانه شهرداری تهران و سایر بخش های مختلف فضاهای شهری، متناسب با حال و هوای سال نو برنامه هایی در نظر گرفته شده است.

یزدانی با اشاره به استفاده از خودروهایی که نتیجه فکر و اقدام آتش نشانی شهرداری تهران برای ضد عفونی  است، عنوان کرد: امروز بعدازظهر هم دستگاه ‌هایی در همین زمینه به منظور ضد عفونی معابر به سطح شهر اضافه می شود و خیابان‌های اصلی را گندزدایی می‌کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند