دویست و هشتاد و نهمین جلسه شورای عالی کار عصر امروز به ریاست محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور نمایندگان کارگری، نمایندگان کارفرمایان، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، حاتم شاکرمی معاون روابط کار وزارت تعاون و جمشید انصاری رئیس سازمان امور استخدامی به منظور تعیین نرخ رسمی حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۳۹۹ برگزار شد.

جلسه امروز شورای عالی کار سومین نشست این شورا به منظور تعیین حداقل دستمزد سال ۱۳۹۹ بود که بدون دستیابی به توافق و تعیین مزد، در آخرین روز کاری سال ۱۳۹۸ بی نتیجه به پایان رسید.

علت بی نتیجه ماندن نشست بین طرفین، اختلاف فاحش و زیاد رقم پیشنهادی نمایندگان کارگری با نمایندگان کارفرمایی در مورد میزان افزایش نرخ حداقل دستمزد است. کارفرمایان بر افزایش ۱۵ درصدی دستمزد پافشاری دارند اما نمایندگان کارگران برای پوشش دادن فاصله درآمد و هزینه و با توجه به وضعیت معیشت فعلی کارگران به دنبال افزایش یک میلیون و ۴۸۰ هزار تومانی حداقل دستمزد اصرار دارند و خواهان اعمال این افزایش هستند. وجود چنین اختلافاتی باعث عدم دستیابی به توافق میان طرفین شد و حال باید دید مساله تعیین حداقل دستمزد ۹۹ به کجا می‌رسد؟

 

این مطلب برایم مفید است
48 نفر این پست را پسندیده اند