علی اکبری با بیان اینکه طبق آیین نامه داخلی مجلس دولت باید تا ۱۵ آذر هر سال لایحه بودجه را تقدیم مجلس کند گفت: در سال جاری مجلس بلافاصله بعد از دریافت لایحه در موعد مقرر آن را در اختیار نمایندگان قرار داد تا پیشنهادات خود را به کمیسیون های تخصصی ارسال کنند، بعد از این مرحله کمیسیون های تخصصی طبق زمان بندی ۱۵ روزه جمع بندی نظرات خود را به کمیسیون تلفیق ارائه کردند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعد از ارسال لایحه بودجه به کمیسیون تلفیق، این کمیسیون با جدیت جلسات خود را برای بررسی و تعیین تکلیف به موقع لایحه بودجه برگزار کرد افزود: در همین زمینه کمیسیون تلفیق بیش از ۴۰ جلسه فشرده را برای بررسی لایحه بودجه در دستور کار قرار داد.

وی در تشریح عملکرد کمیسیون تلفیق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ادامه داد: در جلسات کمیسیون تلفیق علاوه بر ۴۵ نفر از نمایندگان، کارشناسانی از دستگاه های مختلف همچون سازمان برنامه و بودجه، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون، مرکز پژوهش های مجلس و ... حضور داشته و اظهارنظر کارشناسی می کردند تا بودجه در بهترین کیفیت و در اسرع وقت تقدیم صحن علنی مجلس شود که در نهایت نیز در موعد مقرر به صحن مجلس ارسال شد.

اکبری طرح موضوعاتی مبنی بر کم کاری مجلس در بررسی لایحه بودجه را کم لطفی در حق مجلس و نمایندگان دانست و گفت: مجلس طبق موعد مقرر قانونی که در آیین نامه داخلی مجلس آمده بررسی لایحه بودجه را به نتیجه رساند حال اگر شورای نگهبان نتوانسته یا فرصت رسیدگی در موعد مقرر را نداشته نباید کم کاری را متوجه مجلس کند.

وی با بیان اینکه متهم کردن مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه به هیچ عنوان منصفانه نیست، افزود: طبق آیین نامه داخلی مجلس بررسی لایحه بودجه ترتیباتی داشته و مستلزم صرف زمان است که مجلس هم در همین چارچوب عمل کرده است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ با بیان اینکه مجلس طبق قانون گردش کاری بودجه را رعایت کرده است هرگونه اظهارنظر مبنی بر کم کاری مجلس را غیر منصفانه و غیر منطقی توصیف کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند