غلامحسین اسماعیلی در ادامه نشست خبری خود که از شبکه اینترنتی سیمای عدالت پخش شد، در پاسخ به سوال دیگری درباره کشفیات انبارهای احتکار اقلام بهداشتی مرتبط با کرونا اظهار کرد: گزارش‌هایی که به ما واصل شده حکایت از این دارد که محموله‌های سنگینی کشف شده است. مجموعه کشفیات از نظر صلاحیت در دو حوزه است. بیشتر آنها به لحاظ جزئی‌بودن کشفیات در صلاحیت تعزیرات و اقلام درشت آن در صلاحیت رسیدگی دادگاه‌هاست. خوشبختانه در این حوزه با دستور صادره از سوی رئیس قوه‌قضائیه، در ظرف چند روز گذشته فقط در شهر تهران بیش از ۶۰ متهم توسط مراجع قضایی دستگیر و روانه زندان شدند.

وی گفت: ۳۰ پرونده در دادسرا رسیدگی و کیفرخواست صادر و به دادگاه ارسال شده است. رسیدگی به برخی پرونده‌ها در دادگاه انجام شده و به زودی آرای محکومیت این قبیل از افراد نیز صادر و حتماً مجازات‌های متناسب برای این قبیل افراد در نظر گرفته می‌شود.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: ۱۰۰ درصد اقلام مکشوفه در تهران در اختیار وزارت بهداشت و در استان‌ها در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار گرفته تا به شبکه توزیع بیاید و هیچ کدام توقیف نشده است. همچنین مقرر شده نمایندگان سازمان بازرسی کل کشور بر فرایند توزیع اقلام مکشوفه نظارت کنند تا این اقلام به محل مصرف صحیح خود برسد.

اسماعیلی افزود: در این ایام، برخی زیبایی‌ها را نیز شاهد بودیم؛ یکی از هموطنان‌مان (کسی که هم تولید کننده و هم تاجر دستکش یکبار مصرف است)، از دو ماه قبل بر اثر قراردادی که با طرف ترک داشت، هفت کامیون دستکش تولید کرده بود و ۱۰۰ درصد از مجرای قانونی، قبل از بروز این بیماری آماده صادرات به ترکیه بود و اظهارنامه گمرگی تنظیم و کالا به گمرک بازرگان ارسال شده و آماده صادرات شده بود. با ورود دستگاه قضایی و همکاری نهادهای مرتبط با این هموطن ما مذاکره شد و این هموطن داوطلبانه از صادرات این کالا منصرف شد و آن را به داخل کشور برگرداند. همچنین یک شرکت دیگر ترک زبان ما در استان آذربایجان آمد و کل محموله را از آن تاجر خرید و وجه آن را پرداخت کرد و آن را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار داد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند