هیل گزارش داد، کیتی میلر، سخنگوی دفتر مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا و جود دیر، سخنگوی کاخ سفید هر دو این گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان را رد کردند.

شبکه سی‌ان‌ان در گزارشی اعلام کرده بود که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حال بررسی یک منع رفت و آمد سراسری است که به برخی مشاغل غیرضروری دستور خواهد داد تا در ساعات مشخصی از روز تعطیل کنند.

میلر در توییتی نوشت: این موضوع حقیقت ندارد و نادرست است.

مایک پنس از سوی ترامپ به عنوان مدیر مسئول واکنش دولت فدرال به ویروس کرونا در آمریکا تعیین شده است. تاکنون بیش از سه هزار تن در سراسر آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

دولت‌های محلی و ایالت‌های مختلف در سراسر آمریکا دستور تعطیلی کافه‌ها و رستوران‌ها به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را صادر کرده‌اند.

مرکز کنترل و جلوگیری بیماری روز یکشنبه توصیه‌نامه‌ای را منتشر کرد و دستور داد طی هشت هفته آتی تمامی تجمع‌های بیش از ۵۰ نفر لغو شوند.        

مایک پنس روز یکشنبه به خبرنگاران گفته بود که دولت واشنگتن توصیه‌های جدید در خصوص جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را در روز دوشنبه اعلام خواهد کرد اما اشاره کرد که دولت واشنگتن به تصمیماتی که از سوی فرمانداران و ادارات بهداشت ایالت‌ها درباره صلاح جامعه اتخاد شده، احترام می‌گذارد.  

دکتر آنتونی فوچی، یکی از اعضای کلیدی نیروی ضربت ویروس کرونا روز یکشنبه در برنامه‌ای تلویزیونی گفته بود که مردم آمریکا باید خود را برای "قرنطینه" آماده کنند.

این در حالی است که همزمان با شیوع ویروس کرونا و افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس در اروپا، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا محدودیت‌هایی را برای جلوگیری از خروج شهروندان‌شان از خانه‌هایشان اعمال کرده‌اند.

ترامپ و پنس از طریق ویدئو کنفرانس با فرمانداران در ارتباط هستند و اعضای نیروی ضربت ویروس کرونا قرار است کاخ سفید را از اطلاعات به روز خود مطلع سازند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند