مسعود سلطانی که در جلسه ستاد کرونا با حضور نمایندگان وزارت بهداشت، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی و معاونین ستادی سخن می گفت ،این نکته را مورد توجه قرار داد که از نخستین ساعات اعلام وزارت بهداشت در خصوص شیوع بیماری کرونا،جلسات ویژه ی مبارزه با کرونا تشکیل و اقدامات پیشگیرانه در دستور کار قرار گرفت.

 وی در ادامه سخنانش به نامه دکتر نمکی درخصوص نحوه برگزاری مسابقات ورزشی به منظور حفظ سلامت ورزشکاران و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و  گفت: به محض ابلاغیه وزیر بهداشت و درمان،  مسابقات لیگ‌ طی دو هفته بدون تماشاگر برگزار شد  و پس از آن برای جلوگیری از شیوع این ویروس  رقابت های لیگ  لغو شد.

وزیر ورزش و جوانان همچنین از تعطیلی اماکن ورزشی دولتی و خصوصی تا ۱۵ فروردین به عنوان یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته اشاره  کرد و افزود: بیش از ۲۷ یا ۲۸ هزارفضای ورزشی خصوصی در کشور فعال است که پس از زمان اعلام شده در خصوص تعطیلی یا بازگشایی مجدد آنها تصمیم خواهیم گرفت.

سلطانی فر  با تاکید بر این که حوزه های زیر مجموعه این وزارتخانه در تمامی حوادث غیر مترقبه پیشگام بوده است،  خاطرنشان کرد : بیش از ۳ هزار سمن جوانان با تمام توان آمادگی دارند در بخش های مختلف به کمک ستاد ملی کرونا بشتابند.

او بیان کرد:  سازمانهای مردم نهاد به طور خودجوش ، هم اکنون تولید ماسک ، دستکش ، مواد ضدعفونی کننده و...را در دستور کار قرار داده ، ضمن اینکه در توزیع آنها نیز  نقش به سزایی دارند ضمن اینکه سمن ها به طور خودجوش و جهادی در ضدعفونی کردن  معابر واماکن عمومی نقش به سزایی ایفا می کنند.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: از  دوازدهم اسفند ماه هم به  تمامی استانها اعلام کردیم ، اماکن ورزشی و خوابگاهی خود را در اختیار ستادهای استانی قرار بدهند که در این خصوص  نخستین گام استان گلستان  به عنوان متقاضی مطرح  شد و یکی از بهترین استراحتگاهها در اختیار استانداری فرا داده شد  تا ستاد استانی از این مکان استفاده کند.

وی با تاکید بر اینکه تمامی اماکن ورزشی در کوتاه ترین زمان ، در اختیار ستادهای استانی قرار  خواهند گرفت گفت: در حال حاضر ۸ هزار مکان ورزشی خوب داریم که می توانیم به واسطه انهاستاد ملی کرونا  را پشتیبانی کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگر از سخنانش به اقدامات فدراسیون پزشکی ورزشی اشاره کرد و گفت: این حوزه از همان روزهای نخست با انجام تستهای مختلف،بررسی اردوها ،گندزدایی اماکن ورزشی و ...اقدامات موثری را محقق کرده است.

وزیر ورزش و جوانان توضیحاتی را درخصوص برنامه های تبلیغی ابن وزارتخانه با بهره مندی از اثرگذاری چهره ها و نخبه های ورزشی ارائه کرد و اظهار کرد : بیش از ۲۰۰ ورزشکار در رشته های مختلف به پویش با ماندن درخانه کرونا را شکست دهیم پیوستند که اثرات بسیار خوبی در جلوگیری از شیوع این بیماری داشته است.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش به نحوه آماده سازی ملی پوشان المپیکی اشاره کرد و گفت:  اردوهای آماده سازی و حضور ورزشکاران مان برای کسب سهمیه المپیک  براساس پروتکل ها انجام می شود تا سلامت ورزشکاران مان در بالاترین سطح حفظ شود.

سلطانی فر بیان کرد: براساس دستور دکتر روحانی رییس جمهوری مدیران ارشد وزارتخانه ها تعطیلات عید  ندارند تا در صورت نیاز در جلسات حضور پیداکنند.

او در پایان اظهار امیدواری که با تعامل و همکاری با وزارت بهداشت ودرمان بتوانیم این بیماری را شکست بدهیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند