نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ تهران در مورد تمهیدات این منطقه جهت مقابله با کرونا اظهارداشت: از نخستین روز اعلام و اطلاع از شیوع ویروس کرونا و بسیج شهرداری تهران، برنامه ریزی‌اقدامات اجرایی برای عبور از بحران این بیماری آغاز شده است.

وی بر هماهنگی و همپوشانی با تمامی ذی مدخلان، گروه‌های جهادی، مردم و شورایاران تأکید کرد و گفت: اولویت مدیریت شهری در شرایط کنونی حفظ سلامت شهروندان است که در این راستا برنامه‌ریزی و اقدام اجرایی  به صورت مستمر و شبانه روزی در حال اجراست.

شهردار منطقه ۱۱ تهران افزود: حوزه‌های مختلف مدیریت شهری به ویژه خدمات شهری و محیط زیست روزانه در حوزه مشاعات شهر و از جمله بوستان‌ها، میادین میوه و تره‌بار، اطراف نانوایی‌ها، فروشگاه‌ها و هایپر مارکت‌ها، سرویس‌های بهداشتی عمومی ومجموعه های سطح خدمات شهرداری  که مکان‌های تردد مردم هستند؛ بر اساس پروتکل اقدام به ضد عفونی و گند زدایی می‌کنند.

آبادیان با اشاره به این که منطقه 11  جزو محدود مناطقی است که بیشترین مراکز بهداشتی و درمانی را در خود جای داده است، گفت: ضد عفونی کردن پیرامون بیمارستان ها و مراکز درمانی حتی خودروهای پارک شده در اطراف بیمارستان ها را از مهم ترین اولویت های حوزه خدمات شهری عنوان کرد که با جدیت در حال انجام است.

وی همچنین از تقسیم‌بندی محلات بر اساس معابر اصلی، فرعی و محلی بر اساس سازوکار فراهم شده در نواحی خبر داد و گفت: نخستین اقدام ما همراستا کردن فعالیت ها با دیگر نهادها از جمله بسیج است تا با هماهنگی یکدیگر برنامه های عملیاتی همپوشانی شوند.

به گفته آبادیان علاوه بر ضد عفونی کردن اماکن عمومی در حوزه پرسنلی نیز تمامی عوامل کارگری و محل اسکان کارگران به صورت مستمر ضد عفونی و شارژ مواد بهداشتی و تهیه اقلام ضروری از جمله ماسک و دستکش برای آنان انجام شده است.

وی بیان داشت: آماده سازی پایگاه شهید خطیب برای اسکان اضطراری بیماران و ایجاد آمادگی برای تجهیز پایگاه های ستاد مدیریت بحران که از سوی ستاد مدیریت بحران در حال انجام است؛ غربالگری و تب سنجی پرسنل با حضور متخصص و کارشناس سلامت، شستشو و ضد عفونی کردن مساجد در سطح محله‌ها‌، همکاری شورایاران، بسیج، صنوف و دیگر گروه‌های مردمی، افزایش مشارکت سرمایه های اجتماعی در سطح محلات، توزیع هزار جفت دستکش و مواد ضد عفونی کننده بین همیاران سلامت و از دیگر اقدامات معاونت اجتماعی و فرهنگی است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند