علی عارف‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا درباره این خبر گفت: تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و همچنین مرخصی کارکنان ادارات و سازمان‌ها در پی شیوع ویروس کرونا علیرغم توصیه‌های مسئولان بهداشتی کشور و پویش عمومی صورت گرفته مبنی به لغو سفر در این ایام، همچنان شاهد مسافرت هموطنان عزیز به این استان هستیم.

وی تصریح کرد: با توجه به حجم مسافرت‌ها برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا به واسطه کمبود امکانات بهداشتی و درمانی شاهد مشکلاتی برای کادر درمانی در استان و شهرستان‌های تابعه هستیم.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی مازندران خاطرنشان کرد: برای قطع زنجیره انتقال این بیماری محدویت‌هایی برای واحدها صنفی، مذهبی، گردشگری و توریستی در سطح استان اعمال شده است.

عارف‌نژاد از اعمال محدویت‌های ویژه در محورهای ورودی و خروجی استان مازندران براساس مصوبات قرارگاه زیستی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، جمعیت هلال احمر و بسیج خبر داد و افزود: با انجام تست تب سنجی از افرادی که به این استان سفر می‌کنند برای کنترل و عدم گسترش این ویروس، کسانی که مشکوک به بیماری کرونا باشند قرنطینه شده و در صورت نیاز به مراکز درمانی ارجاع داده خواهند شد.

وی با قدردانی از زحمات و تلاش جهادگران مستقر در ایستگاه‌های تب سنجی مستقر در ورودی و خروجی شهرستان‌ها بر افزایش تجهیزات، منابع انسانی، دقت و تسریع در روند کنترل و بازدید مسافران تاکید کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند