محمد کرمی روز یکشنبه افزود: نوروز امسال با توجه به ابلاغیه ستاد ملی پیشگیری بیماری کرونا، هرگونه اسکان و تجمع های تفریحی و مردمی را در استان تهران برگزار نخواهیم کرد.

وی بیان کرد: ستاد خدمات سفر استان امسال در راستای اجرای دستور العمل‌های ستاد ملی مبارزه با شیوع بیماری کرونا و ستاد مرکزی خدمات سفر با دو اولویت رسیدگی به شکایت آنی مردمی از تاسیسات گردشگری و بازرسی از نحوه رعایت موازین بهداشتی و ضدعفونی کردن محیط در دستور کار خود قرار داده است.

به گفته معاون گردشگری استان تهران، همچنین برای نظارت و بررسی بیشتر از فعالیت موسسات غیر مجاز گردشگری در ایام نوروز، با معرفی به اداره اماکن پلیس از فعالیت آنان جلوگیری خواهد شد.

کرمی ضمن تاکید بر عدم انجام سفر در تعطیلات نوروز افزود: از عموم مردم درخواست دارم تا سفر خود در جهت مبارزه با شیوع بیماری، به زمانی دیگر موکول کنند و این ایام در منزل بمانند.

وی اضافه کرد: تمهیداتی برای سفر شهروندان بعد از پایان بیماری کرونا اندیشیده شده و در جهت اتخاذ تصمیمات نهایی در وزارت میراث فرهنگی مطرح و نیز در دست بررسی است.

معاون گردشگری استان تهران تاکید کرد: در ایام نوروز برپایی همچنین سه نوروزگاه در پایتخت تدارک دیده شده بود که با دستور ستاد پیشگیری لغو شد.

خدمات سفر نوروزی همه ساله از ۲۷ اسفندماه تا ۱۵ فرودین ماه ادامه دارد که سال گذشته بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جاذبه های تفریحی، تاریخی و فرهنگی استان تهران دیدن کردند.

براین اساس با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و فراگیر شدن آن، امسال بسیاری از استانهای پذیرای هیچ گونه ارائه خدمات مسافرتی و اقامتی در تعطیلات نوروز به گردشگران نخواهند بود.

طبق آخرین آمار وزارت بهداشت تا کنون ۱۳ هزار و ۹۳۸ نفر در کشور به بیماری کرونا مبتلا شده اند که ۴هزار و ۵۹۰نفر بهبود یافته و ۷۲۴ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند