دکتر مریم حضرتی طی نامه ای مصوبات جلسه ویدئو کنفرانس ۲۰ اسفندماه با اعضای  شورای هماهنگی پرستاری کشور را جهت اجرا به دانشگاه ها/دانشکده های علوم پزشکی ابلاغ کرد.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، با توجه به برگزاری ویدئو کنفرانس که به منظور بررسی چالش ها و مشکلات در مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا برگزار شد، برخی مسایل مطرح شد که جهت مرتفع ساختن آن ها معاون پرستاری وزارت بهداشت در قالب نامه ای سه مصوبه آن را به دانشگاه ها / دانشکده های علوم پزشکی جهت اجرا ابلاغ کرد.

دکتر مریم حضرتی گفت: با توجه به ضرورت پیشگیری از انتقال عفونت و قطع زنجیره مذکور، مصوبه اول مربوط به ایجاد امکان قرنطینه و اقامت پرستاران متقاضی در مکان مناسب است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در توضیح مصوبه دوم  افزود: با توجه به شیفت های غیر متعارف برای پرستاران و همچنین خستگی مفرط ناشی از کار با بیماران مبتلا در بیمارستان های ریفرال، بایستی میان وعده ای مناسب، در ساعات متناسب با شیفت کاری پرستاران در نظر گرفته شود.

حضرتی ادامه داد: مصوبه سوم مربوط به انجام انواع نمونه برداری می شود و با توجه به این که انواع نمونه برداری، بخشی از شرح وظایف کارشناسان آزمایشگاه است، در شرایط فعلی و به منظور کاهش مصرف تجهیزات حفاظت فردی و افزایش دقت کار، نمونه برداری صرفاً در ساعت مشخصی از روز و توسط یک کارشناس مجرب آزمایشگاه انجام پذیرد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند