مرتضی حیدری عصر امروز در جلسه ستاد طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در شهرستان قم در تالار معصومیه فرمانداری با اشاره به پایش سراسری مردم اظهار کرد: در سطح ملی تصمیم گرفته شد که آحاد مردم در سایت سلامت ثبت نام کنند، این سایت وابسته به وزارت بهداشت است.

وی ادامه داد: مردم باید با ثبت نام در سایت سلامت مشخصات خود را وارد کنند و به چند سوال پاسخ بدهند، براساس جواب آن‌ها به سوالات، تکلیف شان در زمینه کرونا مشخص می‌شود، متاسفانه با وجود تبلیغات از شهر قم با وجود جمعیت بیش از یک میلیون نفر تنها ۲۷ هزار نفر در این سایت ثبت نام کردند و باید این آمار بالا برود.

فرماندار قم افزود: افرادی که در سایت سلامت ثبت نام کردند، در صورتی که علائم ابتلا به بیماری کرونا را داشته باشند، به راحتی به مراکز درمانی معرفی می‌شوند و از تمام مردم استان قم درخواست دارم که در این سایت ثبت نام کنند. ثبت نام در سایت سلامت با هدف شناسایی تک تک افراد مبتلا به بیماری کرونا است، افرادی که حتی شاید از ابتلای خود به این بیماری بی خبر باشند.

حیدری با اشاره به استفاده از ظرفیت مجازی برای اطلاع رسانی در زمینه کرونا اظهار کرد: مردم با امکانات تلفن همراه آشنا هستند و به دنبال استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای اطلاع رسانی در خصوص بیماری کرونا در قم هستیم تا اطلاعات در این زمینه به روز در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی ادامه داد: مصرف ماسک در استان قم به شدت بالا رفته است، با روش‌های مختلف به دنبال رفع کمبودها در این زمینه در استان هستیم و برای کاربردی کردن ظرفیت‌های شناسایی شده در زمینه تولید ماسک در استان تلاش می‌کنیم.

فرماندار قم افزود: از شهروندان قمی درخواست می‌کنم که موضوع بیماری کرونا را جدی بگیرند، این بیماری جان افراد را تهدید می‌کند و مهم ترین اقدام برای مقابله با آن ماندن در خانه و قرنطینه خانگی است، باید اجتماعات و تجمعات حتی برای بزرگداشت افراد فوت شده محدود شود.

حیدری با اشاره به ضد عفونی شهر قم اظهار کرد: از همه ظرفیت‌های موجود برای ضد عفونی معابر این شهر استفاده می‌کنیم و در این زمینه اولویت بندی خواهیم داشت، اما مراقبت فردی مهم ترین کار برای مقابله با کرونا است.

وی ادامه داد: در وضعیت کنونی به دنبال حمایت از فروشگاه‌های مجازی شناسایی شده در قم هستیم تا با استفاده از ظرفیت این فروشگاه‌ها شاهد کاهش تردد مردم در شهر برای خرید باشیم، البته به لحاظ تامین کالاهای اساسی هیچ مشکلی در قم نداریم.

فرماندار قم خاطرنشان کرد: طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا به صورت پایلوت در استان در حال انجام است و این طرح طی روزهای آینده در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند