رسانه های افغانستان روزشنبه به نقل «مارکوس پوتزل» نماینده ویژه آلمان در امور افغانستان نوشتند که پارلمان این کشور با اکثریت آراء ماموریت نظامیان آلمانی در افغانستان به رهبری سازمان ناتو را تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱ تمدید کرد.

وی در این خصوص گفت: این تمدید حضور نظامی پیام روشن آلمان به جهانیان است مبنی بر این که آنها کشور افغانستان را که برای بدست آوردن صلح و تامین امنیت تلاش می کند، تنها نمی‌ گذارند.

پوتزل گفته است که در حال حاضر حدود  یک هزار و ۲۰۰ نظامی آلمان در افغانستان استقرار دارند که از جمله آنها حدود ۹۷۰ نظامی آلمانی هستند که در پایگاه مزار شریف در شمال افغانستان حضور دارند.

در حال حاضر، حضور نظامیان آلمانی در افغانستان برای یک سال دیگر تمدید شده است که براساس توافق نامه صلحی که دو هفته قبل بین آمریکا و طالبان در دوحه قطر امضاء شد روند خروج حدود ۵ هزار نظامی آمریکایی از افغانستان آغاز شده و قرار است تا پنج ماه آینده تکمیل شود.

طبق این توافق صلح قرار است در دوره بعدی همه نظامیان خارجی که شامل ۸ هزار و ۶۰۰ نظامی آمریکایی و نیروهای کشورهای عضو ناتو می شوند، ظرف مدت ۹ ماه خاک افغانستان را را کاملا ترک کنند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند