دکتر علیرضا بیگلری با اعلام این مطلب، اظهار کرد: همزمان با اعلام اولین مورد مثبت شناسایی شده کووید ۱۹ در کشور، ظرفیت تشخیصی در انستیتو پاستور ایران افزایش قابل توجه و بیش از ۳۰ برابری یافته و در همین راستا، بیش از ۵۰ آزمایشگاه محیطی در استان‌ها راه اندازی شد که همه آنها توسط انستیتو پاستور ایران با یک پروتکل مشترک فعالیت دارند و نقطه قوتی برای کشور و ایجاد فرصت در بطن یک تهدید است.

 

رییس کمیته آزمایشگاه قرارگاه مقابله با کرونا افزود: در ادامه افزایش ظرفیت تشخیصی در کشور، آزمایشگاه جدید کرونا با ظرفیت بیش از ۶۰۰ آزمایش روزانه در ساختمانی جدید در انستیتو پاستور راه‌اندازی شد. این ساختمان روز سه شنبه هفته گذشته تحویل داده شد و در کمتر از ۴۸ ساعت، آماده فعالیت شده و از روز پنجشنبه نیز فعالیت خود را آغاز کرد و خوشبختانه همکاران جوان دانشمند ما فضای بهتری برای فعالیت دراختیار دارند.

 

رییس انستیتو پاستور ایران خاطرنشان کرد: انستیتو پاستور ایران بدون ورود به حواشی، فعالیت خود را با قدرت ادامه می‌دهد و برخی حواشی از جمله طرح مباحثی مثل ورود یکی از منسوبین رییس جمهوری به انستیتو پاستور و ... تاثیری بر متن و روند فعالیت‌ها و خدمت‌رسانی این موسسه نخواهد داشت، شخص مورد اشاره هم برخلاف مطالب مطروحه هیچ رابطه استخدامی، دانشجویی یا آموزشی با انستیتو پاستور ایران ندارد و تلاش و تاکید داریم که از دامن زدن به مطالب حاشیه‌ای پرهیز کنیم و انتظار داریم دلسوزان مردم و میهن نیز از نشر مطالب نادرست و اظهارنظرهای خلاف واقع، پرهیز کنند، سعی داریم انستیتو پاستور را به دور از حاشیه‌ها و برای خدمت به مردم و سلامت ایران و ایرانی حفظ کنیم و البته انتظار داریم که این مجموعه خدوم و ارزشمند را وارد مباحث حاشیه‌ای نکنند.

 

دکتر بیگلری گفت: متاسفانه برخی حواشی در روزهای اخیر علیه انستیتو پاستور ایران از جمله به‌کارگیری منسوبین و نزدیکان رییس جمهوری با هدف تخریب رییس جمهور و ... مطرح شده که پایه و اساسی ندارد و کذب محض است.

 

دکتر بیگلری خاطرنشان کرد: کارشناسان سازمان جهانی بهداشت که اخیرا از انستیتو پاستور ایران بازدید کردند، یکی از نقاط قوت کار ایران در مبارزه با کرونا را تشخیص آزمایشگاهی و ایجاد سیستم یکپارچه در کشور ارزیابی کردند که این برای کشور و انستیتو پاستور، موجب مباهات و افتخار است.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند