سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شب گذشته در تماس تلفنی با فرمانده سپاه قدس گیلان از عملکرد این نهاد در مبارزه و ریشه‌کنی ویروس کرونا تقدیر کرد.

گفتنی است یکی از دلایل تقدیر سردار سلامی از عملکرد مطلوب سپاه قدس گیلان به‌دلیل ساماندهی خوب بسیجیان و کادر درمانی و بهداشتی جهت اجرای خوب طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در گیلان است.

۷ هزار و ۵۰۰ بسیجی در استان گیلان به‌همراه ۳ هزار بهورز برای اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در این استان تلاش کردند که نتیجه آن منجر به پایش وضعیت سلامتی ۵۰ درصد جمعیت استان گیلان در ۳ روز شد.

طبق گزارشات، از مجموع ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار پایش انجام شده درباره بیماری کرونا در گیلان، یک میلیون و ۳۰۰ هزار مورد در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در این استان انجام شده است.

بنا بر اظهارات ارسلان زارع استاندار گیلان یک میلیون و ۷۲ هزار گیلانی تاکنون در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا پایش شدند و برآورد می‌شود تا ۲۶ اسفند کل جمعیت استان گیلان تحت پوشش این طرح قرار گیرند.

از جمله اقدامات سپاه قدس گیلان برای مبارزه و ریشه‌کنی ویروس کرونا می‌توان به خدمات‌رسانی در بیمارستان‌های رازی، رسول‌اکرم(ص) و قائم(عج) و همکاری در اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا اشاره کرد.

همچنین گندزدایی معابر و اماکن پرتردد، تولید و توزیع بسته‌های بهداشتی مورد نیاز مردم در این روزها و رساندن آنها به نیازمندان و حاشیه‌نشینان از دیگر اقدامات سپاه قدس گیلان در روزهای اخیر بوده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند