«دومینیک راب» وزیر امور خارجه انگلیس از حملات انجام شده به مواضع «الحشد الشعبی» در عراق دفاع کرد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، راب روز جمعه مدعی شد: «پاسخی که به حمله بزدلانه به مواضع ائتلاف صورت گرفت، سریع، قاطع و متناسب بود».

وزیر امور خارجه انگلیس در بیانیه خود ادعا کرد: «نیروهای انگلیسی در کنار نیروهای ائتلاف در عراق حضور دارند تا به فعالیت‌های ضد تروریستی کمک کنند و هر کسی که بخواهد به آن‌ها آسیبی بزند، باید منتظر پاسخی سخت باشد».

رسانه‌های عراقی چهارشنبه شب از شلیک بیش از ده فروند راکت کاتیوشا به پایگاه نظامیان آمریکا در «التاجی» (شمال بغداد) خبر دادند. آمریکا با طرح این ادعا که این حمله کار «کتائب حزب‌الله»  وابسته به سازمان الحشد الشعبی عراق بوده، از کشته شدن سه نظامی و زخمی شدن ۱۲ نفر خبر داد.

حزب الله عراق و هیچ کدام از دیگر گروه‌های الحشد الشعبی مسئولیت حمله به التاجی را نپذیرفتند و برخی از احتمال تکرار صحنه سازی آمریکا به منظور حمله به مقرهای الحشد الشعبی نظیر حمله آذر ماه گذشته به پایگاه نیروهای الحشد الشعبی در القائم خبر می‌دهند.

بامداد چهارشنبه منابع عراقی گزارش دادند که جنگنده‌های آمریکایی فرودگاه در دست احداث کربلا را که در منطقه مرزی  با حوزه استحفاظی استان نجف در نزدیکی منطقه الحیدریه واقع است با سه فروند موشک هدف گرفتند.

دایره اطلاع رسانی نهاد امنیتی عراق هم بامداد جمعه بیانیه‌ای درباره حمله آمریکا به مقرهای الحشد الشعبی در چهار منطقه عراق صادر کرد.

منابع «المیادین» هم خبر دادند که جنگنده‌های آمریکایی در حمله به منطقه السعیدات در بخش «جرف الصخر» یک بخش درمانی و یک پایگاه نگهداری از تجهیزات نظامی را بمباران کردند.

 پنتاگون بامداد جمعه طی بیانیه‌ای مسئولیت حمله به پایگاه‌های حزب‌الله عراق قبول و اعلام کرد که 5 هدف که اغلب آنها انبار تسلیحاتی بوده را هدف قرار داده است.

پنتاگون در این بیانیه مدعی شد در این حملات هوایی انبار تسلیحاتی که از آنجا موشک‌هایی که در حمله به پایگاه نظامی التاجی در شمال بغداد استفاده شد را هدف قرار داده است.

در این بیانیه آمده حمله‌ای که ائتلاف بین‌المللی انجام داده دفاعی بوده و پاسخ مستقیم به تهدیدی است که گروه‌های مسلح مورد حمایت ایران علیه نیروهای ائتلاف بین‌المللی بوجود آورده‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند