خبرگزاری فرانسه گزارش داد، میشل پنجشنبه در توئیتی نوشت: پس از اعلام تصمیم دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا مبنی بر ممنوعیت سفر [اروپایی‌ها به ایالات متحده] ما امروز اوضاع را بررسی خواهیم کرد.

 

وی ضمن هشدار در خصوص اینکه «باید از اخلال اقتصادی پرهیز کنیم» افزود: اروپا همه اقدامات لازم برای مهار شیوع ویروس Covid-۱۹ را اتخاذ کرده و از تعداد افراد مبتلا می‌کاهیم و از تحقیقات در این زمینه حمایت می‌کنیم.

 

طبق آخرین آماری که «مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری‌ها» اعلام کرد بیش از ۱۷ هزار نفر در سراسر اروپا به کرونا مبتلا شده‌اند که نیمی از آنها در ایتالیا هستند.

 

بر اساس این آمارف ۷۱۱ نیز به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

 

ترامپ شامگاه چهارشنبه در یک نشست خبری، شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده را ناشی از مسافران ورودی از اروپا دانست و گفت: ورود تمام مسافران از اروپا به آمریکا به استثنای انگلیس برای مدت ۳۰ روز ممنوع می‌شود.

 

این اقدام از شامگاه جمعه اجرایی خواهد شد. رییس جمهوری آمریکا این تصمیم را محدودیت‌هایی قوی و ضروری توصیف کرد که البته شامل حال انگلیس نخواهد شد.

 

ترامپ در شرایطی برای انگلیس استثنا قائل شد که آخرین آمار نشان می‌دهد، ۴۵۹ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده‌اند اما در برخی کشورهای دیگر از اروپایی، این رقم به مراتب کمتر است.

 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند