محمدرضا رضانیا، رئیس مرکز توسعه سلامت کیش و سخنگوی شورای سلامت در این‌خصوص گفت: از ابتدای این اپیدمی در کشور ، تعداد ٣٥ بیمار حاد تنفسی در بخش تنفس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش بستری شدند.

وی افزود: از این ٣٥ نفر، ٢١ نفر مشکوک به کرونا بودند که تست ١٥ نفر منفی شد و ٦ نفر با تست مثبت  نیز بهبود یافته و مرخص شدند.

سخنگوی شورای سلامت کیش عنوان کرد: متاسفانه پس از اعلام نتایج نمونه‌گیری‌های گذشته، مجدد ٦ مورد مثبت به موارد قبلی افزوده شد که در مجموع از ابتدای اپیدمی تاکنون، شاهد ١٢ مورد مثبت در کیش بودیم که از این تعداد، ٦مورد به حال عمومی خوب مرخص شدند، ٥ نفر با تست مثبت بستری هستند و متاسفانه یک نفر فوتی داشتیم.

رضانیا گفت: در حال حاضر نیز ١٣ بیمار در بیمارستان کیش بستری شده‌اند که ٥ مورد مثبت، بستری تحت مراقبت بوده و حال عمومی آنها خوب است، جواب تست ٢ نفر منفی شد و ٦ نمونه نیز برای جواب قطعی ارسال شده که به محض دریافت، نتیجه را اعلام می‌کنیم.

وی با اشاره به وجود ناقلان ویروس کووید ١٩ در جامعه که در دوره نهفتگی و بدون هیچگونه علایمی در جامعه تردد می‌کنند، بر عدم حضور کیشوندان در مجامع عمومی، در خانه ماندن و قرنطینه خانگی، رعایت ضوابط بهداشت فردی، شستشوی مکرر دست‌ها و ضدعفونی سطوح و خودداری از مسافرت تاکید کرد.

دکتر رضانیا افزود: درصورت عدم رعایت موارد پیشگیرانه، طول بیماری و تعداد مبتلایان هر روز بیشتر خواهد شد؛ به تذکرات توجه کنید تا بیماری کنترل و خاموش شود.

گفتنی است طبق مصوبه شورای سلامت کیش، جزیره امسال پذیرای میهمانان نوروزی نخواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند