«کاظم جلالی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو امروز (سه‌شنبه) ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ در تماس تلفنی با «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه موضوعات مرتبط با برجام، گزارش و اظهارات اخیر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و مشکلات تامین دارو و تجهیزات پزشکی برای مقابله با کرونا تحت شرایط تحریم‌های آمریکا را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

معاون وزیر خارجه روسیه در این گفتگو اظهار داشت: موضع اصولی روسیه در مورد تحریم‌ها مشخص است و بارها تاکید کرده‌ایم که تحریم‌ها کاملا یکجانبه و غیرقانونی هستند و در شرایطی که ایران تحت فشار برای مقابله با کرونا قرار دارد مسکو بر این موضع خود تاکید خواهد کرد. 

ریابکوف همچنین، ضمن ابراز همدردی و ابراز تسلیت به مناسبت جان باختن تعدادی از شهروندان ایرانی در پی ابتلا به ویروس کرونا، اعلام کرد که مسئولان روسیه آمادگی دارند در تامین تجهیزات و کمک‌های پزشکی به ایران کمک کنند و به تلاش‌های خود ادامه خواهند داد.

معاون وزیر خارجه روسیه در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران نیز تاکید کرد: مسئله آژانس می‌بایست به دور از هرگونه ملاحظات سیاسی و کاملا فنی حل شود و روسیه در این زمینه تلاش خود را انجام خواهد داد.

 

این مطلب برایم مفید است
16 نفر این پست را پسندیده اند