محمدحسین قربانی با اشاره به اخبار منتشر شده درباره ابتلای ۵۰ درصد کادر درمان و پرستاری استان گیلان به ویروس کرونا، اظهار کرد: این موضوع را شدیداً تکذیب می‌کنم.

وی در ادامه با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته در زمینه جذب اقلام بهداشتی و تجهیزات پزشکی مورد نیاز از مرکز برای استان گیلان در روزهای گذشته، گفت: خوشبختانه گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شده و امروز دیگر کمتر شاهد وجود مشکلات در این زمینه هستیم.

نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در گیلان همچنین به موضوع راه اندازی دو بیمارستان تالش و لنگرود نیز اشاره کرد و افزود: ۲۲ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز و خرید امکانات مورد نیاز این دو بیمارستان از سوی سازمان برنامه و بودجه در روزهای گذشته اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه ظرفیت این دو بیمارستان ۴۰۰ تخت است، تصریح کرد: از روز گذشته بیمارستان تالش وارد چرخه پذیرش بیمار شده است. بیمارستان لنگرود نیز در هفته آتی راه اندازی خواهد شد.

لازم به ذکر است ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان گیلان تا ظهر روز گذشته ۵ هزار و ۲۴۳ نفر در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند که خوشبختانه با تلاش کادر درمان و پرستاران ۲ هزار و ۹۷۷ نفر بهبود یافته‌اند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند