اداره کل اطلاعات استان خوزستان در حمایت از امنیت زیستی مردم در حال رصد پنهان و آشکار روند تهیه، تولید و توزیع اقلام بهداشتی و دارویی مورد نیاز است و با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد پیشگیرانه و قانونی لازم را با هماهنگی دستگاه‌های قضایی  انجام می‌دهد.

در همین راستا سربازان گمنام امام زمان(عج) در اقدامی پیشگیرانه موفق شدند ضمن اشراف و رصد یک محموله حاوی ۶۳ هزار کارتن مشتمل بر ۶۳۰ هزار ماسک بهداشتی که قرار بود از مبدا استان قم و از طریق مرز چذابه به یکی از کشورهای منطقه قاچاق شود، کشف و به شهر مقدس قم عودت داده شد.

اداره کل اطلاعات خوزستان در اقدامی دیگر ضمن شناسایی ۱۰ هزار ماسک غیراستاندارد، مانع ورود آنها به بازار مصرف شد و همچنین ۱۰ هزار لیتر مایع ضد عفونی کننده و ده‌ها هزار جفت دستکش احتکار شده را پس از شناسایی و طی مراحل قانونی، در چرخه مصرف عمومی  و مراکز درمانی قرار داد.

در همین راستا به طور جدی برخورد با عناصر قاچاقچی در چرخه تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و دارویی در دستور کار قرار گرفت که تاکنون ۷ نفر در قالب دو باند قاچاق دارو به خارج از کشور بازداشت و ۵ محموله آماده قاچاق از کشور کشف و ضبط شد.

سربازان گمنام امام زمان به موازات تلاش برای صیانت از امنیت زیستی و در راستای تامین امنیت غذایی مردم موفق شدند ۹۲ محموله کامیون مشتمل بر ۲۲۰۸ تن برنج اعلای قاچاق شناسایی و کشف کنند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند