دریابان «علی شمخانی» دبیرشورای عالی امنیت ملی که دیشب (شنبه شب) وارد عراق سفر شدt صبح امروز (یکشنبه) با «فالح فیاض» مشاور امنیت ملی نخست وزیر عراق دیدار و گفتگو کرد.

بر اساس گزارش «شفق نیوز»، وی پس از این دیدار در کنفرانس خبری مشترک با الفیاضt موضع پارلمان عراق درباره لزوم اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور را «قابل تقدیر ویژه» خواند.

شمخانی گفت: صهیونیست‌ها ضد امنیت و ثبات منطقه هستند و امیدواریم روزی برسد که اثری از صهیونیست‌ها در این منطقه‌ای که زندگی می‌کنیم، نباشد.

وی ادامه داد، ایران برای عراق امنیت و ثبات همیشگی را آرزو دارد و بدون شک عراق این امکان را دارد که در آینده نزدیک در مسایل منطقه‌ای و جهانی نقش ایفا کند.

شمخانی سپس تصریح کرد: از سال ۲۰۰۳ روز به روز همکاری، رایزنی، مشارکت و حمایت میان دو ملت و دو دولت عراق و ایران در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی و درمانی بیشتر و بیشتر شد.

وی قصد دیدار با مقامات ارشد عراقی مانند «برهم صالح» رئیس‌جمهور، «عادی عبدالمهدی» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور و «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان را دارد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران امروز در دیدار با فالح فیاض آمادگی ایران را برای کمک به عراق در مبارزه با کرونا اعلام کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند