هادی رضایی دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک، درباره فوت سیامند رحمان صحبت کرد. رضایی هم چنین از افرادی که بعد از درگذشت این قهرمان شایعه پراکنی کردند و موجب ناراحتی خانواده او شدند، انتقاد کرد.

هادی رضایی با بیان اینکه سیامند علاوه بر قهرمان، پهلوان هم بود، اظهار کرد: ما یک قهرمان بزرگ را از دست دادیم و از دست دادن قهرمانی که پهلوان هم هست متفاوت و ناراحت کننده‌تر خواهد بود. آرامش و مناعت او بر روی تمام ورزشکاران پارا تاثیرگذاشته بود و همه به نیکی از او یاد می‌کردند. سیامند کوچکترین حاشیه‌ای نداشت و همیشه با اخلاق بود. با توجه به قدرت سیامند و اینکه رکوردش با نفر دوم فاصله زیادی داشت و اخلاقش هم بسیار خوب بود؛ محبوبیت زیادی در میان مردم داشت. همه این ویژگی‌ها باعث شده که تفاوت نگاهی نسبت به او و دیگر ورزشکاران باشد و کاملا هم طبیعی است. سیامند یک الگو برای ورزش جانبازان و معلولان بود و نگاه مردم به او هم، به حق بود.

هادی رضایی درخصوص این مسئله که به خاطر ویروس کرونا مراسم گرامیداشتی برای سیامند رحمان در تهران برگزار نشد و بزرگداشت این قهرمان آن گونه که شایسته بود انجام نشده است؛ تصریح کرد: مطمئنا در اولین فرصت مناسب مراسمی را برای او برگزار می‌کنیم. باید این را بگویم که در شهر سیامند مراسم بی بدیلی برگزار شد و این نشان دهنده علاقه زیاد مردم به او بود. حتی ۲ روز عزای عمومی هم به احترام او اعلام شد. سیامند در مسابقات مقابل چشمان ۱۲ هزار نفر قهرمان می‌شد، اما برای تشییع جنازه او بیش از ۳۰ هزار نفر شرکت کردند. اخلاق و رفتار سیامند باعث شد که مردم به احترام پهلوان بودنش به مراسم بیایند. کُرد‌ها برای سیامند سنگ تمام گذاشتند، اما قطعا وزارت ورزش، کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون در شرایط مناسب مراسم تجلیل سیامند رحمان را برگزار می‌کند تا شاید گوشه‌ای از زحمات و خوبی‌های سیامند را جبران کنیم.

او در ادامه صحبت هایش در خصوص برنامه‌های کمیته ملی پارالمپیک در راستای گرامیداشت یاد رحمان، اظهار کرد: ستاد تازه‌ای تشکیل شده و این موضوع در دست بررسی است. سیامند یک قهرمانی است که فراموش نمی‌شود. شاید قهرمان زیاد داشته باشیم، اما ورزشکاری که مثل سیامند، پهلوان هم باشد کم است و ما جمع بندی لازم را انجام می‌دهیم تا یادوخاطره او را به عنوانی یک ورزشکار پهلوان زنده نگه داریم. سیامند با خنده‌های همیشگی، رفتار بی حاشیه و کمک هایش به دیگران بسیار تاثیرگذار بود و مطمئنا بعد از جمع بندی، تصمیمات گرفته شده در این راستا را اعلام می‌کنیم.

رضایی در خصوص اینکه آیا تصمیم گیری در خصوص جانشین سیامند رحمان در تیم ملی پاراوزنه برداری صورت گرفته یا خیر، گفت: تصمیم گیری درباره این مسئله زود است، اما ورزش همیشه روند رو به جلو دارد. مطمئنان یاد پهلوانان برای همیشه زنده می‌ماند، اما مطمئن باشید شخصی جانشین او می‌شود که بتواند از لحاظ منش هم به مانند او باشد.

او درباره شایعاتی که در خصوص علت درگذشت سیامند رحمان منتشر شده است و گفته شده او هیچ مشکل قلبی نداشته، اظهار کرد: در ایران چند نفر براثر ایست قلبی فوت می‌کنند؟ باید توجه کنیم که ایست قلبی با سکته قلبی متفاوت است. مطمئن باشید درباره پرونده پزشکی سیامند صحبت می‌کنیم. اما این افراد که شایعاتی را منتشر می‌کنند به فکر خانواده داغدار او نیستند. تمام سوالاتی که پرسیده شد را باید در فرصت مناسب‌تر مطرح می‌کردند، نه اینکه از روز دوم درگذشت او بیایند و بگویند کمیته مقصر است، فلانی مقصر است و....

رضایی در ادامه افزود: ۲ ماه قبل مسئول پزشکی ما به ارومیه رفت و تست‌های لازم را از سیامند گرفت. وقتی مسئول پزشکی شهرستان می‌گوید این حادثه ناگهانی رخ داد است دیگر چرا بر شایعات تاکید می‌کنند؟ ما وظیفه خودمان را انجام می‌دهیم و جوابگو سوالات در این باره هستیم و حتی پرونده را به IPC هم می‌فرستیم، اما من با وجود احترامی که به همه خبرنگاران و افراد قائل هستم انتظار نداشتم که این شایعه بلافاصله بعد از فوت سیامند پخش شود و خانواده او هم اذیت شوند. الان هم همه چیز برای ما مشخص است چرا که به گفته پزشکان سیامند به خاطر ایست قلبی فوت کرده است.

دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک درخصوص شرایط ورزشکاران ایرانی برای پارالمپیک توکیو گفت: دوومیدانی کاران و ورزشکاران تیروکمان در کیش در حال تمرین هستند. توانمندی ورزشکاران ایران زیاد است و همیشه بحران به وجود می‌آید. امیدوارم این بیماری را پشت سربگذاریم و ورزشکاران ما به روند عادی تمریناتشان برگردند. به خاطر ویروس کرونا مجبور هستیم اردو‌ها را تعطیل کنیم چرا که سلامت ورزشکاران اهمیت زیادی دارد. تمریناتی هم که پشت سرگذاشتیم خوب بوده و امیدوارم شرایط به زودی تمام شود و بتوانیم ورزشکاران را به آمادگی که می‌خواهیم برسانیم. البته این شرایط برای بسیاری از کشورهاست و امیدوارم مردم و قهرمانان ما در سلامت باشند.

منبع: جی پلاس

 

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند