«مشعل بن فهم السامی» رئیس پارلمان عربی بر حمایت از تصمیم شورای اتحادیه عرب در محکومیت مداخلات ترکیه در امور داخلی تعدادی از کشورهای عربی و نقض حاکمیت آنها تاکید کرد.

السلمی در بیانیه‌ای که امروز یکشنبه منتشر کرد، گفت: «تصمیم وزیران خارجه کشورهای عربی در مخالفت با مداخلات ترکیه در امور داخلی کشورهای عربی به درخواست ملت‌های عربی و بیانگر موضع عربی جمعی و یکپارچه در مقابله با تهدیدها و مداخلات ترکیه در امور داخلی کشورهای عربی و تعرض آن به حاکمیت تعدادی از کشورهای عربی و نقض اصول حسن همسایگی و اقدامات خصمانه آن است.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، رئیس پارلمان عربی از جامعه بین المللی خواست موضع قاطعی برای توقف مداخلات ترکیه در امور داخلی کشورهای عربی اتخاذ کنند.

وی تاکید کرد: «تصمیم شورای وزیران خارجه عربی به اتحادیه‌ها و پارلمان‌های منطقه‌ای و بین المللی ابلاغ خواهد شد و از آنها خواسته می‌شود ضمن اعلام حمایت از موضع کشورهای عربی مداخلات ترکیه در امور داخلی این کشورها را محکوم کنند، زیرا تهدیدی مستقیم برای امنیت ملی عربی و صلح و امنیتی بین المللی و اصول حسن همسایگی و نقض آشکار قانون بین المللی، منشور سازمان ملل و قطعنامه‌های شورای امنیت است.

روز چهارشنبه صد و پنجاه و سومین نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب به ریاست «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان و با حضور «احمد ابوالغیط»، دبیرکل این اتحادیه در مقر آن در شهر قاهره برگزار شد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند