سعید قیصر در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: در حال حاضر در مراکز معاینه فنی تمامی موارد ایمنی و بهداشتی رعایت می‌شود با توجه به شیوع ویروس کرونا و در جهت مقابله با شیوع آن تغییری در شیوه کار مراکز ایجاد شده به این شکل که برعکس گذشته دیگر رانندگان برای انجام تست از خودرو پیاده نخواهند شد.

 

وی افزود: در گذشته یکی از آزمون گران مرکز معاینه فنی، خودرو را برای انجام تست داخل خط می‌برد، اما با توجه به شرایط موجود این کار توسط خود رانندگان انجام می شود و آزمون گران مرکز پشت فرمان خودرو نمی‌نشینند.

قیصر ادامه داد: تصمیم گیری برای فعالیت مراکز معاینه فنی با وزارت کشور است و تاکنون تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده است لذا این مراکز در سراسر کشور دایر هستند و حداقل روزانه هشت ساعت فعالیت دارند. درحقیقت ۷۰۰ مرکز معاینه فنی در سراسر کشور آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند.

وی درخصوص تمدید معاینه فنی خودروهایی که زمان گواهی آنها به اتمام رسیده تا ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ گفت: به لحاظ سامانه یکپارچه معاینه فنی (سیمفا) خودروهایی که مهلت گواهی معاینه فنی آنها به اتمام رسیده فاقد معاینه فنی هستند اما پلیس می‌تواند برابر قوانین تا مهلت اعلام شده از صدور جریمه خودداری کند که تصمیم گیری در این مورد با پلیس است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند