آسوشیتدپرس گزارش داد، نیک برنبک، سخنگوی صلح‌بانی سازمان ملل گفت، تاخیر در جابجایی نیروهای نظامی و پلیس به مدت سه ماه این هیات‌های صلح‌بان را قادر می‌سازد تا به تقویت عملیاتی و اجرایی وظایف محول شده بپردازند و آن را حفظ کنند.

اداره عملیات صلح سازمان ملل اعلام کرد، به دنبال تعویق یا تاخیر برخی از استقرارهای برنامه ریزی شده یا جابجایی‌ها برای عملیات صلح‌بانی در کنگو، لبنان و سودان جنوبی و مرز این کشور با سودان است.

این اداره اعلام کرد، تا روز جمعه، کشورهایی که نیروهای نظامی و پلیس خود را تعدیل کردند شامل کامبوج، چین، فرانسه، آلمان، هند، نپال، کره جنوبی، ایتالیا و تایلند می‌شوند.

این اداره همچنین اعلام کرد، تا ۳۱ ژانویه بیش از ۹۵ هزار نیرو در ۱۳ عملیات صلح‌بان سازمان ملل فعالیت داشتند که شامل قریب به ۷۰ هزار سرباز، بیش از ۸۷۰۰ افسر پلیس و بیش از ۱۲ هزار و ۶۰۰ غیرنظامی می‌شد. همچنین هیچ گزارشی از موارد ابتلا به کروناویروس در میان نیروهای این نهاد بین‌المللی منتشر نشده است.

برنبک همچنین گفت، تمامی هیات‌های صلح‌بان یکسری اقدامات احتیاطی برای تقویت امنیت و بهداشت تمامی پرسنل سازمان ملل تدارک دیده‌اند در حالیکه به ادامه عملیات خود می‌پردازد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند