شین هوا گزارش داد، بانک مرکزی کره جنوبی در گزارشی اعلام کرد که حجم ذخایر ازری این کشور تا پایان فوریه به ۴۰۹.۱۷ میلیارد دلار رسیده که این رقم در مقایسه با ماه قبل ۴۸۰ میلیون دلار کاهش داشته است. به گفته کارشناسان دلیل اصلی این کاهش مربوط به مجبور شدن بانک مرکزی کره جنوبی برای مداخله در بازار ارز این کشور به منظور ثبات بخشی به بازارها در اثر شیوع کرونا بوده است.

کره جنوبی که نهمین دارنده بزرگ ذخایر ازری در جهان به شمار می‌رود در هفته‌های اخیر به دلیل شیوع گسترده کرونا در این کشور با مشکلات زیادی مواجه شده است. این کشور اکنون پس از چین دومین کانون اصلی بیماری در شرق آسیا و چهارمین کشور از نظر تلفات در سطح جهان است.

از سوی دیگر دولت کره جنوبی اعلام کرده است که برای کاستن از تبعات منفی کرونا بر روی اقتصاد خود، یک بسته محرک به ارزش ۱۱.۷ تریلیون وون ( ۹.۸ میلیارد دلار) در نظر گرفته است که هدف اصلی آن تقویت تقاضای مصرفی و زنجیره تامین در این کشور است.

هونگ نام کی، وزیر دارایی کره در همین رابطه گفت: همان طور که می دانیم اقتصاد در شرایطی اضطراری قرار دارد و هدف نخست ما به حداقل رساندن پیامدهای منفی ناشی از شیوع ویروس جدید است.

به گفته این وزیر کره ای دولت نسبت کسری بودجه به تولید ناخالص داخلی خود را به ۴۱.۲ درصد افزایش خواهد داد ۱.۴ درصد بیشتر از رقم هدف گذاری شده اولیه در لایحه بودجه خواهد بود.

هونگ نام کی هم چنین از برنامه ریزی برای حمایت از کسب و کارها و حفظ نیروهای کار خبر داد.

اقتصاد کره جنوبی در سه ماهه پایانی امسال ۲.۳ درصد رشد کرده بود اما انتظار نمی رود این عملکرد در سه ماهه نخست امسال نیز تکرار شود.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند