به گزارش واشنگتن تایمز٬ ووپی گلدبرگ، هنرپیشه مشهور هالیوودی در پی برگزاری مراسم حزبی سه‌شنبه بزرگ گفت: «اگر جو بایدن به عنوان نامزد نهایی دموکرات‌ها انتخاب شود، احتمال انتخابش به عنوان رییس‌جمهور بالا است و باراک اوباما می‌تواند بهترین گزینه برای معاونت باشد.»

گلدبرگ که در برنامه «نگاه» در شبکه ای بی سی حضور داشت گفت که با موفقیت بایدن در برنامه تبلیغاتی سه‌شنبه بزرگ، سوال بسیاری از طرفداران این نماینده این است که چنانچه در این ماراتن انتخاباتی پیروز شود چه کسی معاون اول او خواهد شد. همه می‌دانیم بایدن که خود معاون اوباما در زمان ریاست‌جمهوری بوده، بهترین و آرمانی‌ترین معاونش می‌تواند همان باراک اوباما باشد.

این بازیگر در آخر گفت: «البته با این وجود که معاون شدن اوباما از نظر قانونی مانعی نخواهد داشت، اما اوباما این پیشنهاد را نخواهد پذیرفت.»

این در حالی است که جو بایدن، برنده انتخابات درون حزبی در سه‌شنبه بزرگ شده است. نتایج انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در چهارده ایالت آمریکا نشان می‌دهد بایدن، معاون اسبق ریاست‌جمهوری آمریکا به یک پیروزی مهم دست یافته است.

نتایج کلی این انتخابات نشان می‌دهد جو بایدن در سه‌شنبه بزرگ با کسب ۴۷ درصد آرا و ۵۶۶ موکل انتخاباتی به پیروزی رسیده است.

ووپی گلدبرگ هنرپیشه٬ کمدین٬ نویسنده و فعال سیاسی رنگین پوست آمریکایی است. او به‌خاطر بازی در فیلم «روح» جایزه اسکار٬ گلدن گلوب و بفتا را دریافت کرد.

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند