با توجه به شیوع ویروس کرونا در بیشتر استانهای کشور و نزدیک بودن تعطیلات نوروزی، مسئولان برخی استانها اعلام کردند امسال امکان پذیرش و اسکان مسافر نوروزی را نخواهند داشت.

استاندار اصفهان: امکان پذیرش و اسکان مسافران نوروزی را نداریم

عباس رضایی استاندار اصفهان اظهار کرد: امسال امکان پذیرش و اسکان مسافر نوروزی در قالب کمپ، مدارس، ورزشگاه‌ها، مهمانسراها، مسافرخانه‌ها و امثال آن وجود ندارد، این اقدام در راستای حفظ سلامت هم استانی‌ها و آحاد مردم ایران و به عنوان یک رسالت ملی و در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا صورت می‌گیرد.

وی افزود: هر ساله به منظور جذب مسافران نوروزی ستاد تسهیل مسافران نوروزی در اصفهان فعالیت می‌کرد ولی امسال به واسطه شرایط به وجود آمده به واسطه کرونا، این ستاد فعالیت خود را به سمت پیشگیری از ورود مسافر به اصفهان در ایام نوروز معطوف خواهد کرد.

استاندار مازندران: پذیرش مسافران نوروزی در مراکز دولتی مازندران ممنوع است

احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، در ارتباط با بحث ممنوعیت پذیرش مسافران در ایام نوروز اظهار کرد: ایجاد هرگونه کمپ‌ عمومی گردشگری و برپایی چادر در محیط پارک‌ها و فضای روباز ممنوع است.

وی با بیان اینکه پذیرش مهمان در مراکز دولتی ممنوع است، تصریح کرد: مدارس و خوابگاه‌های دانشجویی از پذیرش مسافر باید خودداری کنند.

وضعیت قرمز در مشهد

استاندار خراسان رضوی نیز نسبت به وضعیت قرمز کرونا در خراسان رضوی هشدار داد و گفت: طی چند روز گذشته شیوع این ویروس در مشهد سرعت گرفته است، بنابراین از مردم تقاضا داریم تا جایی که برایشان مقدور است در منزل بمانند و ضمن رعایت بهداشت پیشگیری‌های لازم را انجام دهند.

به گزارش فارس، سعید نمکی وزیر بهداشت چند روز پیش در پایان پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا  اعلام کرده بود که پیک اصلی بیماری در هفته آتی و روزهای آینده است اما این به معنی وحشت نیست و قرار نیست اتفاقات حادی بیفتد زیرا با هوشمندی مردم شریف و همه دست‌اندرکاران و خبررسانی‌ که انجام می‌شود. به همین دلیل از مردم تمنا می‌کنیم تا از ترددها خودداری کرده و هر دستوری را که ابلاغ می‌کنیم، تبیعت شود تا بیش از تر شاهد همراهی مردم باشیم.

این مطلب برایم مفید است
45 نفر این پست را پسندیده اند