بیست و یکمین نشست خبری غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه امروز با تغییراتی همراه شده است.

این نشست به صورت پخش زنده تلویزیونی و بدون حضور رسانه ها است.

وی در ابتدای این نشست به مناسبت ایام ماه رجب تبریک گفته و عنوان کرد: امروز جامعه ما شاهد شیوع ویروس کرونا و مبتلا شدن جمعی از شهروندان ما به این ویروس منحوس است.

غلامحسین اسماعیلی از تلاش جامعه پرستاری و پزشکی برای درمان مبتلایان به ویروس کرونا تقدیر کرد و این اقدام آنان را نمونه بارز جهاد در راه خدا دانست.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: به پاس این خدمات ارزشمند عزت این جامعه و اعتماد جامعه به این قشر تقویت شده و لطف و عنایت خدا شامل حال آنها خواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین برای همه هموطنانی که به این بیماری مبتلا شده‌اند عافیت می‌طلبیم و از مردم تقاضا دارم توصیه های جامعه پزشکی را رعایت کنند تا با کمک هم شر این ویروس را کوتاه کنیم.

اسماعیلی گفت: نشست خبری اینجانب به دلیل این وضعیت و احترام به دستورالعمل پزشکان و رعایت سلامت این اصحاب با حداقل خبرنگاران برگزار می شود.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: توصیه این است که انجام زیارت اهل بیت را به فرصت دیگری موکول کرده و از انجام مسافرت خودداری شده و هرکدام منزل و محل کار را به شبستانی از مسجد و رواقی از حرم اهل بیت تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: قوه قضائیه در کنار ستاد مقابله با کرونا اقدامات ویژه ای را در دستور کار قرار داده است که یکی از آنها صدور بخشنانه مرخصی به زندانیان از سوی رئیس قوه قضائیه بوده است.

اسماعیلی گفت: اقدام دیگر صدور بخشنامه کنترل ورودی زندانیان جدیدالورود و اهتمام قضات و دادگاه‌ها بوده که از صدور قرارهای جایگزین حبس استفاده شود و اجرای احکام قطعی جاری به سال ۹۹ موکول شود.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: در قوه قضائیه به جهت حفظ سلامت کارکنان اداری و قضایی بخشنامه هایی صادر شده است و همچنین بخشنامه متناسب سازی فرایند رسیدگی با توجه به شرایط حاکم صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که کار قضایی تعطیل نشود ولی عوارضی هم نداشته باشد لذا بخشنامه ای از سوی معاون اول قوه قضائیه ابلاغ شده است.

اسماعیلی گفت: مقرر شده است در رسیدگی‌هایی که امکان رسیدگی الکترونیکی وجود دارد سخنان اصحاب پرونده در قالب لایحه به دادگاه‌ها فرستاده شود.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: همچنین مقرر شد رسیدگی ها در خارج از وقت اداری با دورکاری انجام شده و از احضار و جلب غیرضرور پرهیز شود و با استفاده از سامانه ابلاغ الکترونیک به اصحاب پرونده ابلاغ ها انجام شود.

وی گفت: همچنین اهتمام جدی در برخورد سریع و قاطع و بازدارنده و مناسب نسبت به پرونده احتکار و کسانی که با سودجویی رفتار کردند در دستور کار قرار گرفته و بدون اغماض و در اسرع وقت به این پرونده ها رسیدگی خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند