به گزارش نشریه سان، این سند متعلق به سازمان امنیت ملی انگلیس است که در آن بدترین احتمالات و سناریوهای شیوع کرونا پیش‌بینی شده است. در این سند آمده است که تدابیر صورت گرفته از سوی دولت، بر پایه این فرضیه است که تنها ۲ تا ۳ درصد بیماران مبتلا به ویروس کرونا تلف می شوند.

بر اساس این گزارش حدود نیم میلیون انگلیسی مسن و یا افراد بیماری که از سطح اسیب پذیری بالایی برخوردار هستند بر اثر ابتلا به کرونا تلف خواهند شد. این گزارش می‌افزاید که شمار مبتلایان به کرونا مانند توپ برفی بزرگ شده تا در نهایت به اپیدمی تبدیل شود.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که در صورت همه‌گیر شدن کرونا دست کم دو میلیون بیمار در بیمارستان‌های این کشور صف خواهند کشید. 

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در روزهای اخیر در انگلیس روند فزاینده‌ای را طی کرده به گونه‌ای که موارد شناسایی شده در این کشور از پنجشنبه گذشته تاکنون با افزایش سه برابری به ۴۰ نفر رسیده است.

مدیر پیشین سازمان بهداشت عمومی انگلیس امروز هشدار داد که احتمال همه‌گیری ویروس کرونا در این کشور بسیار زیاد است.

« پاول کسفورد » در گفت‌وگو با شبکه بی‌بی‌سی با یادآوری افزایش سرعت شیوع ویروس کرونا در سایر کشورها افزود: احتمال زیادی وجود دارد که در انگلیس شاهد شیوع بیشتر این ویروس باشیم.

وی با بیان اینکه تاکنون منشاء بیشتر موارد ابتلا به کرونا از خارج از انگلیس بوده، افزود: اما رابطه موارد شناسایی شده در انگلیس با بیماران خارجی رو به کاهش است و این مساله ما را به این فکر سوق می‌دهد که به زودی شاهد شیوع بیشتر کرونا در کشور خواهیم بود.

نخست وزیر انگلیس هم امروز پس از پایان جلسه فوق‌العاده با اعضای دولت هشدار داد که احتمالا خطر ویروس کرونا در روزهای آینده در این کشور تشدید خواهد شد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: دولت درباره اجرای طرحی به توافق رسیده که به محض همه‌گیری ویروس کرونا - که احتمال آن متاسفانه زیاد است - در وضعیتی باشیم که بتوانیم گام‌های معقول و ممکن را برای مهار ویروس برداریم.

بر اساس آخرین آمار، تاکنون نزدیک به ۸۹ هزار  نفر در جهان به کرونا مبتلا و سه هزار و ۶۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند