اکبر رنجبرزاده عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصمیم هیأت رئیسه برای بررسی بودجه مطابق اصل ۸۵ در کمیسیون تلفیق اظهار داشت: برای این موضوع رای‌گیری استمزاجی از نمایندگان صورت گرفته تا نظر آنها را در مورد اینکه بودجه پس از بررسی و تصویب در کمیسیون تلفیق مستقیما به شورای نگهبان برود، جویا شویم.

وی ادامه داد: از آنجا که مشخص نیست جلسات صحن علنی چه زمانی برگزار شود لذا لازم بود نظر استمزاجی آنها گرفته شود تا اگر شرایط به گونه‌ای پیش رفت که ما امکان برگزاری جلسه علنی نداشتیم، لایحه بودجه به این صورت به تصویب برسد.

عضو هیأت رئیسه مجلس در ادامه تصریح کرد: البته بر اساس آئین‌نامه داخلی مجلس اینکه لایحه بودجه سال ۹۹ به صورت اصل ۸۵ بررسی شود، نیاز به رای‌گیری در صحن علنی مجلس دارد و ما نمی‌توانیم به این نظرخواهی بسنده کنیم. اما این کار جهت احترام به نمایندگان و تنها برای اینکه نظر استمزاجی آنها را داشته باشیم صورت گرفت.

رنجبرزاده با بیان اینکه مجلس این هفته جلسه علنی نخواهد داشت، گفت:‌در روزهای آینده ستاد مقابله با بحران نظر قطعی خود را در مورد برگزاری جلسات علنی اعلام می‌کند. روز شنبه یا یکشنبه هفته آینده مشخص خواهد شد امکان برگزاری جلسات علنی مجلس وجود دارد یا خیر. اگر مجوز تشکیل جلسه علنی تا پایان سال را نداشته باشیم با تصمیم هیأت رئیسه ممکن است به همین رای‌گیری استمزاجی نمایندگان برای اصل هشتاد و پنجی شدن لایحه بودجه اکتفا کنیم.

وی در پایان گفت: تا اوایل هفته آینده مشخص خواهد شد که در مورد جلسات علنی و تصویب لایحه بودجه چه تصمیمی خواهیم گرفت.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند