دکتر حسین سلیمانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از اوایل اسفند که شیوع کرونا در کشور اعلام شد، بیمارستان شهید صدوقی یزد به عنوان بیمارستان ریفرال بیماران مشکوک در نظر گرفته شد.

وی یادآور شد: در حال حاضر از ۶۰ بیمار مشکوک به علائم این بیماری تست گرفته شده نتایج آن هنوز مشخص نیست اما ۱۰ بیمار اکنون در بخش ویژه نگهداری می‌شوند.

سلیمانی خاطرنشان کرد: آمار فوتی‌های این بیماری در بیمارستان شهید صدوقی نیز تاکنون دو نفر بوده است که هر دوی این بیماران مرد، یکی بالای ۷۰ سال و یکی ۶۲ ساله و هر دو دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند.

رئیس بیمارستان شهید صدوقی یزد از مردم خواست تا آرامش خود را به خوبی حفظ و از رفت و آمدهای بی‌جا به بیمارستان پرهیز کنند، تا حد امکان در منزل بمانند و در صورتی که علائمی دارند به پزشک مراجعه کنند تا خدمات مورد نیاز را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه شایعه شده که کل بیمارستان شهید صدوقی مملو از بیماران مبتلا به بیماران کرونا است، گفت: یک ساختمان مجزا که قبلاً بیمارستان زنان و زایمان کوثر بود را به طور کامل تخلیه و بیماران آن را به بخش‌های دیگر منتقل کردیم و بیماران مبتلا و مشکوک در این ساختمان نگهداری می‌شوند.

سلیمانی تاکید کرد: آسانسورها و مبادی ورودی و پرسنلی که بیماران مشکوک را جابجا می‌کنند، از سایر بخش‌ها و پرسنل کاملاً جدا شده‌اند و خدمات به صورت کاملاً مجزا ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ملاقات بیماران بستری در این بیمارستان در تمامی بخش‌ها در ساعات ملاقات کاملاً ممنوع شده و همه تلاش پزشکان، پرستاران، نیروهای خدماتی و سایر کارکنان بیمارستان، کمک به بهبودی بیماران است.

 

این مطلب برایم مفید است
60 نفر این پست را پسندیده اند