سایت ارم نیوز گزارش داد، محمد بن علی کومان، دبیرکل شورای وزرای کشور کشورهای عربی در سی و هفتمین دوره این شورا در تونس گفت: تروریسم همچنان مهم‌ترین عنصر در چالش‌های کنونی در جهان است. شورا به دنبال تأسیس تیم کارشناسان عربی است که رصد تهدیدات تروریسم و تحلیل فوری اقدامات تروریستی را برعهده دارد.

وی تأکید کرد: وزرای کشورهای عربی اقدام مهمی را در صدور لیست سیاه عربی برای مجریان، عاملان و حامیان مالی اقدامات تروریسم انجام دادند.

کومان خواهان همکاری امنیتی بین اروپا و جهان عرب در زمینه مبارزه با تروریسم و مقابله با تمام چالش‌های مشترک از جمله مهاجرت غیرقانونی و تجارت مواد مخدر شد.

وی فاش کرد که وزرای جهان عرب درحال بررسی ایجاد استراتژی عربی برای مقابله با جنایت‌های سایبری و تأسیس واحد هماهنگی تلاش‌های عربی در این زمینه هستند.

از سوی دیگر عبدالعزیز بن نایف آل سعود، رئیس افتخاری شورای وزرای کشور کشورهای عربی گفت: مقابله با تروریسم یکپارچه کردن تلاش کشورهای عربی و هماهنگی ارتباطات بین دستگاه‌های امنیتی و تقویت فعالیت و ارتباط میان دستگاه‌های امنیتی و تبادل اطلاعات در این زمینه را می‌طلبد.

الیاس الفخفاخ، نخست‌وزیر تونس نیز گفت: برگزاری چنین نشستی در سایه وضعیت منطقه‌ای و بین المللی نتیجه گسترش تهدیدات تروریستی و ادامه نزاع‌های مسلحانه در تعدادی از کشورهای عربی است.

وی بر اهمیت ارتقای سامانه کار و مکانیزم‌ها و همکاری میان نهادهای منطقه ای و بین المللی برای تثبیت قوانین بین المللی و احترام به حقوق بشر تأکید کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند