به گزارش آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در گفتگوی تلفنی با امانوئل ماکرون همتای فرانسوی خود درباره روابط دوجانبه، بحران سوریه به ویژه مسئله ادلب و پناهجویان بحث و رایزنی کرد.

وزارت خارجه ترکیه بدون اشاره به تجاوز آنکارا به خاک یک کشور مستقل در این خصوص اعلام کرد: رئیس جمهوری ترکیه در این رایزنی تلفنی گفته است که واکنش شدیدی به حمله سوریه علیه نیروهای آنکارا در ادلب نشان داده است!

بر این اساس، رئیس‌جمهوری ترکیه در گفتگو با همتایان فرانسوی خود اضافه کرد: همبستگی و اتحاد در ناتو نه تنها در گفتار بلکه در عمل نیز به وضوح مشاهده شود.

به گزارش آناتولی، اردوغان که پیشتر نیز از حربه آوارگان سوری برای امتیاز گرفتن از اروپا بهره بُرده بود، در این باره به ماکرون گفت: موج گسترده پناهجویان در مرز ترکیه با سوریه دیگر به مرزهای کشور با اروپا نیز فشار وارد کرده است. در صورت عدم توقف حملات سوریه در سوریه بحران انسانی در این کشور عمیق تر خواهد شد. از فرانسه و اروپا انتظار داریم برای حل بحران آوارگان سوری اقدامات ملموس انجام دهند!

ترکیه در راستای دفاع از تروریست‌های مورد حمایت غرب که ادلب را به آخرین پناهگاه خود در سوریه بدل کرده‌اند؛ روز گذشته با نظامیان سوری درگیر شده و دور جدیدی از تنش با مسکو را نیز رقم زده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند